پنجمین نمایشگاه و جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی از امروز در استان گلستان گشایش یافت.

 نمایشگاه و جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی در گلستان گشایش یافت

به گزارش گلستان 24 ؛ عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ظهر امروز در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه و جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی اظهارداشت: پنجمین نمایشگاه جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی استان گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی دایر شد.

وی افزود: در این نمایشگاه 60 مانتو اجتماع و مشاغل بانوان و آقایان و پوشش سر بانوان، طراحی و تولید شده توسط  هنرمندان توانمند گلستانی به نمایش درآمده است.

کشمیری گفت: در این نمایشگاه همچنین اتودها و طراحی‌های لباس اجتماع و مشاغل بانوان و آقایان هنرمندان گلستانی به معرض نمایش در آمده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه این نمایشگاه به مدت یک هفته در تالارفخرالدین اسعد گرگانی پذیرای علاقه‌مندان عرصه مد و پوشاک است، افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی از جمله برنامه‌های جانبی در این جشنواره است و بیش از 20 کارگاه تخصصی در زمینه‎های مختلف مد و لباس و پوشاک اسلامی در ایام برگزاری این جشنواره برگزار می‎شود.

وی اظهارداشت: این جشنواره در 10 بخش از جمله طراحی، دوخت، پایان‎نامه‎ها، مقالات، لباس آقایان و خانم‎ها برگزار می‎شود و در هر بخش به شکل جداگانه داوری انجام می شود  که در نهایت در هر بخش از جشنواره 3 برگزیده خواهیم داشت و در مجموع از 30 نفر برگزیده این جشنواره تجلیل می‎شود.

کشمیری گفت: همچنین کارگاه طراحی زنده در حاشیه این جشنواره برگزار شد و 70 طراح جوان گلستانی ایده‌های خود را در طراحی ست کت و شلوار و جلیقه مردان و طراحی مانتو مجلسی به صورت زنده اجرا کردند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار