رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ۱۶۰ پروژه در استان گلستان با سرمایه‎‌گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست اجرا قرار دارد.

 ۱۶۰ پروژه گردشگری با سرمایه‌گذاری ۲۵۰۰ میلیارد با حضور رئیس جمهور در گلستان اجرایی شد

به گزارش گلستان 24 ؛علی اصغر مونسان عصر دیروز در ارتباط ویدئو کنفرانسی با جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی استان گلستان با حضور رئیس جمهور، اظهارداشت: 160 پروژه در استان گلستان با سرمایه‎‌گذاری 2500 میلیارد تومان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست اجرا قرار دارد.

وی افزود: 34 پروژه در بخش هتل‌سازی با سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومانی دنبال می شود. اکثر پروژه ها تا انتهای دولت تدبیر و امید به پایان می رسد. 7852 تخت به ظرفیت اقامتگاهی استان افزوده می شود و 5700 شغل ایجاد می کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار کرد: پیش از دولت تدبیر و امید تنها 17 هتل در این استان ساخته شده بود که در دولت تدبیر و امید 11 هتل در این استان احداث شده که رشدی 94 درصدی  دارد.

مونسان افزود: امروز به صورت متمرکز 12 عنوان پروژه گردشگری و میراثی با 160 میلیارد تومان شامل یک هتل 4 ستاره، 70 واحد بوم‌گردی، تجمیع زیرساخت های 9 محور گردشگری، عملیات اجرایی 12 پروژه شامل یک هتل 5 ستاره، 4 طرح تفریحی و توریستی و 4 بازارچه صنایع دستی با حجم سرمایه گذاری یک‌هزار و 660 میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: در این سفر 91 میلیارد تومان برای بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته شده است. به ویژه برای دیوار دفاعی گرگان و جزیره آشوراده پیش‌بینی شده است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور هم در این مراسم گفت: این حوزه به ویژه در این استان مهم است و 1986 پروژه در کشور و در دوران دولت تدبیر و امید فعالیتش به اتمام رسیده و با 120 هزار میلیارد تومان که بیشتر توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کرده است.

وی افزود: در استان گلستان نیز کل هتل‌ها 17 باب بود که 11 هتل دیگر نیز در دولت تدبیر و امید احداث شده است که برای ما دارای اهمیت است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار