وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز ۳۱ پروژه صنعتی با بیش از ۳۳۴ میلیاردتومان اعتبار و اشتغالزایی ۵۱۴ نفر به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

 ۳۱ پروژه صنعتی استان گلستان به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رئیس جمهور افتتاح شد

به گزارش گلستان 24 ؛رضا رحمانی عصر دیروز  در ارتباط ویدئو کنفرانسی با جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی استان گلستان با حضور رئیس جمهور، اظهارداشت: امروز 31 پروژه را در لیست افتتاح قرار داریم و از ابتدای امسال تاکنون نیز 112 طرح افتتاح با 547 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و 1190 اشتغال مستقیم در استان گلستان افتتاح شده است.

وی افزود: در کشور 3741 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده که 112 پروژه مربوط به گلستان بوده و رشد کشوری با وجود همه مشکلات 2.1 درصد بوده که در استان گلستان این رشد 15.5 درصد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در حوزه اشتغالزایی 6.9 درصد افزایش داشتیم که در استان گلستان این میزان 50 درصد رشد اشتغال در واحدهای صنعتی را نشان می‌دهد.

رحمانی گفت: این واحد تولید ید، جزو صنایع معدنی کشور ماست و با افتتاح این واحد به رتبه پنجم تولید ید در جهان رسیدیم و این محصول بازار فروش خوبی دارد و سرمایه گذاری این طرح از طریق سرمایه‌گذاری بانک صنعت و معدن استفاده شده است.

وی اظهار کرد: تولید انواع پلی فرم، فاز دوم تولید پلی استایلن ضد حریق در استان، یک واحد صنعتی در کردکوی طرح توسعه گروه صنعتی عالیا نیز از دیگر پروژه‌های افتتاحی در استان بود. 27 طرح دیگر واحدهای مختلف ایمپلنت‌ها، حوزه چوب، کیسه، آرد ترکمن و غیره را نیز داریم که امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سفر قبلی به سمنان مشکل نقدینگی را مطرح کردیم، رئیس جمهور دستور پیگیری دادند با جلسه‌های مختلفی که برگزار شد، به نتایج خوبی رسیدیم و رونق تولید و اشتغال با فروش و صادرات در برنامه ما قرار گرفت.

وی اظهار کرد: حفظ وضع موجود تولید و اشتغال و تأمین نیازمندی‌های واحدهای تولیدی اولویت برنامه های دولت است.

زحمانی گفت: امسال 3741 واحد تولیدی آغاز به کار کرد و فعال شد که میزان بسیار خوبی است و در سطح ملی 2.1 درصد نسبت به پارسال افزایش و در استان 15.5 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار