وزیر صنعت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست استفاده از پول ملی در تجارت برنامه کلان جامعه است.

 سیاست استفاده از پول ملی در مبادلات تجاری از سیاست‌های کلان دولت است

به گزارش گلستان 24 ؛ رضا رحمانی شامگاه دوشنبه در جمع صنعت‌گران در شهرستان گمیشان اظهار داشت: سیاست استفاده از پول ملی در مبادلات تجاری با کشورهای مختلف از سیاست‌های کلان است که دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان گلستان به خوبی به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود، تاکید کرد: 112 واحد صنعتی امسال در استان گلستان  به بهره‌برداری رسید و این جدا از پرونده‌هایی است که در استان مجوز گرفته‌اند.

رحمانی خاطرنشان کرد: مطالعات از ظرفیت‌های استان گلستان در حوزه معدنی انجام شده ودر کنار آن  سازمان گسترش را وارد کرده‌ایم و شرایط را برای ایجاد زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های استان گلستان در نظر گرفته‌ایم.

وزیر صنعت، معدن وتجارت تاکید کرد: استان گلستان توسعه خوبی در حوزه صنعت دارد در حالی که واحدهای  صنعتی در کشور 2.1 درصد بوده دراستان گلستان 15.5 درصد بوده است.

وی تصریح کرد: در آستانه چهل سالگی در حوزه تولید، معادن و در حوزه صادراتی برنامه جامعه‌ای در نظر گرفته شده و با توجه به تحریم‌هایی که داریم روی حوزه  فرصت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 10 میلیارد دلار از کالاهایی که وارد کشور می‌شود تفکیک کردیم که ساخت داخل شود و هر یک‌هزار دلار 50 هزار شغل ایجاد می‌شود و این قابل حصول است.

وی تصریح کرد: پروژه‌های ویژه‌ای تعریف کردیم که با توجه به همسایگی با 15 کشور از ظرفیت همسایگان استفاده کمی شده و ما تاکنون تنها 2 درصد از این ظرفیت استفاده کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در این پروژه ویژه، همه استان‌ها را در نظر گرفته‌ایم و از ظرفیت و پتانسیل مناطق استفاده می‌شود.

رحمانی با اشاره به اینکه باید تولید کشور حفظ شود، افزود: ازهمه ظرفیت‌ها باید استفاده کنیم و در این مسیر برای حفظ تولید در کشور از تولیدکنندگان حمایت خواهیم کرد.

رحمانی با اشاره به سیاست کلان استفاده از پول ملی در تجارت  بین‌المللی گفت: این سیاست با ترکیه و روسیه در حال انجام است و کشورهای زیادی هستند که به دنبال تجارت با پول ملی خود هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به افزایش قیمت ارز گفت: این افرایش یک فرصت هم برای تولید ما بود چرا که هم جلوی قاچاق را گرفت و هم فرصتی ایجاد کرد تا کالاهای مازاد را به قیمت مناسب صادر کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار