‌رئیس‌جمهور:

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز روز وحدت است، گفت: روزنامه‌ها، فضای مجازی و صداوسیما آزادند انتقاد کنند. آنهایی که دولت را نقد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند. همه مردم باید حرف بزنند و انتقاد کنند اما در عین حال کشورشان را دوست دارند.

روزنامه‌ها، فضای مجازی و صداوسیما آزادانه از دولت انتقاد کنند؛ جایزه هم می‌‌دهیم‌

به گزارش گلستان 24 ؛حجت‌الاسلام حسن روحانی ‌در جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی استان گلستان در جمع فعالان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و نخبگان استان‌ اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم این فرصت امروز برای خدمت به مردم برای ما ایجاد شده و از محبت مردم استان و گنبدکاووس تشکر می‌کنم.

رئیس‌جمهور افزود: همه مسائل سیاسی و اجتماعی که امروز در این جلسه مطرح شد کاملاً درست است و در شرایط خاصی قرار داریم و امروز بحث اصولگرا، اصلاح‌طلب، اعتدال‌گرا و... نیست البته در جای خودش خوب است اما امروز روز وحدت است.

روحانی گفت: وقتی دشمن به خانه ما حمله کرده ما نباید اختلاف‌های خانوادگی را مطرح کنیم و دامن بزنیم. ممکن است اختلاف‌نظری هم باشد اما همه حواسمان باید به رفع مشکلات مردم و اقتصاد مردم باشد و نباید در برابر دشمن تسلیم شویم و نباید در برابر فشار دشمن خود را ببازیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: نباید در برابر دشمن تسلیم شویم و در برابر فشار دشمن نباید خود را ببازیم. زندگی فراز و نشیب زیادی دارد. گاهی سختی و مشکلات و گاهی هم راحتی داریم.

روحانی گفت: از این که بار مسئولیت را من و همکارانم به‌عهده داریم در این مقطع نه نگرانی دارم و نه از امید من کاسته می‌شود. به آینده کشور و انقلاب امیدوارم و از همه مشکلات عبور خواهیم کرد. همان‌طور که موفقیت‌هایی در سال‌های گذشته به‌دست آوردیم، در این دوران هم موفق خواهیم بود. آنان که حقوق ثابت دارند در سختی هستند، تلاش می‌کنیم مشکلات را کم کنیم هرچند قادر به صفر کردن آن نیستیم.

وی افزود: برای کشاورزان در خرید تضمینی گندم، قیمت را 22 درصد افزایش دادیم. برای حقوق‌بگیران چه بازنشستگان و چه شاغلان 20 درصد افزایش داشتیم، با این توان خواستیم مردم را یاری و کمک کنیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: 7هزار میلیارد تومانی که برای رفع فقر در نظر گرفتیم و اعتباراتی که برای اشتغال پیش‌بینی شده است، برای این است که مشکلات مردم کم شود.

وی اضافه کرد: آلمان وقتی پیشرفت کرد که در جنگ جهانی دوم این کشور نابود و تقسیم شد اما همه به میدان آمدند و تلاش کردند و امروز یک کشور توسعه‌یافته شدند، ژاپن هم همین وضعیت را پیدا کرد. خیلی از کشورها و ملت‌ها روزهای سختی داشتند. ملت ایران از سال 82 که عراق اشغال شد توسط بوش پسر تاکنون، هنوز هم عراقی که مستقل است آزاد آزاد نیست و نمی‌تواند آمریکایی‌ها را بیرون کند.

رئیس جمهور اظهارداشت: با نخست وزیر قبلی‌اش در بغداد بحث می‌کردم که "خوشبختانه از فصل 7 خارج شدید"، گفت "ما هنوز خارج نشدیم". عراق در همه این سال‌ها از فشار سازمان ملل خارج نشده است. اما ما در مذاکرات از فصل 7 سازمان ملل خارج شدیم که این افتخاری برای دیپلماسی ما است. ایران تنها کشوری است که از فصل 7 با قدرت خارج شد، نه گذاشتیم جنگ شود نه اشغال شود.

وی ادامه داد: در دادگاه لاهه برابر آمریکا توانستیم بایستیم و در 2 مرحله موفقیت به‌دست آوردیم. هنوز یک مرحله دیگر باقی مانده اما در 2 مرحله قبل دادگاه لاهه به‌نفع ملت ایران رأی داده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: از مشکلات عبور خواهیم کرد، امروز زمان وحدت و همدلی است. امروز همه جناح‌ها باید دست به دست هم دهیم و متحد باشیم و مقابل افرادی که به استقلال ایران چشم طمع دوختند و دوست دارند ایران به 40 سال گذشته برگردد و هرکاری دوست دارند انجام دهند.

وی افزود: در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی،  جوانان، بانوان، اقوام، احزاب و مذاهب باید حضور داشته باشند. امروز افتخار دولت است که هم سفیر خانم و هم اهل‌سنت و هم فرماندار اهل‌سنت و معاون در سطوح مختلف داریم، این وظیفه ماست. همان‌طور که در زمان انتخابات همه را دعوت می‌کنیم و می‌گوییم که وظیفه شرعی و انقلابی است، مردمی که پای صندوق آمدند حرف، نظر، نقد دارند. دولت یازدهم و دوازدهم بیشترین انتقادپذیری را در تاریخ ایران داشته است. روزنامه‌ها، فضای مجازی و صداوسیما آزادند انتقاد کنند. آنهایی که دولت را نقد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند. همه مردم باید حرف بزنند و انتقاد کنند اما در عین حال کشورشان را دوست دارند. انقلاب را شما پیروز کردید و در جنگ پیروز شدید.

روحانی اظهار داشت: در این استان استعدادهای فراوانی وجود دارد که باید از آنها استفاده شود. استانی که در لب ساحل قرار گرفته چرا باید این استان تشنه باشد، اولویت با استانی است که کنار دریای خزر قرار دارد. آب را شیرین کنیم. گفتم این اولویت مردم استان گلستان است که آنان کنار دریا قرار دارند، دولت آب آشامیدنی را هرچه باشد می‌خرد.

وی گفت: اگر در این استان 500 هکتار گلخانه ایجاد شود صندوق توسعه حاضر است تسهیلات را پرداخت کند. من هم قبول می‌کنم و ما هم در هیئت امنا تصویب می‌کنیم.

رئیس جمهور افزود: این‌که گفته شد اینجا طرح گردشگری را دنبال کنیم، یک‌سری مباحث مطرح است، محیط زیست نظراتی دارد و شاید برخی اوقات سخت‌گیری‌هایی کند که من هم مخالفم. در مورد آشوراده خیلی بحث کردیم و به توافقی رسیدیم و همه طرح‌های گردشگری در چارچوب الزامات زیست‌محیطی انجام شود و مرکز گردشگری برای همه مردم ایران و اشتغال مردم استان اثرگذار خواهد بود.

روحانی گفت: طرح پارک ملی گلستان بسیار مهم است و یکی از ذخیره‌های طبیعی خدادادی است که باید از آن حفاظت و حراست کنیم. وزیر ارتباطات اعلام کرد "سلامت و آتش‌سوزی جنگل‌ها را رصد خواهیم کرد". ماهواره‌ای که قرار است به‌زودی به فضا پرتاب شود یکی از کارکردهایش همین مسئله است.

وی اظهار کرد: موضوعات گردشگری بسیار مهم است، تا تحرک خوبی برای اشتغال نشاط و زندگی مردم باشد.

رئیس جمهور گفت: برخی از قول‌های سفر قبل را مانند طرح زهکشی اجرایی کردیم. در آن سفر بحث 22 هزار هکتار را مطرح کرده بودم اما اکنون 34 هزار هکتار اجرا شده است.

روحانی بیان کرد: آشوراده را هرچند تأخیر دارد، دنبال کردیم. در بحث راه‌آهن اقدامات خود را انجام دادیم، ارتباط راه‌آهن گرگان به مشهد برای حمل بار و مسافر دارای اهمیت است. مطالعات انجام شده و حدود 10هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. با یک فاینانسور خارجی به توافق رسیدیم اما حوادث ماه‌های اخیر کار را به تعویق انداخته است. اگر سرمایه‌گذاری از داخل بیاید ما از آن استقبال می‌کنیم، هم صندوق و هم دولت نیز کمک خواهند کرد.

وی گفت: در موضوع مسکن، مسکن با سود 2درصدی امکان ندارد. برخی‌ها فکر می‌کنند بانک‌ها پولدار هستند، منابع بانک‌ها از محل سپرده‌گذاری مردم است. اگر 20 درصد باشد، 18 درصد باقی‌مانده را چگونه تأمین کنیم؟

رئیس جمهور افزود: در بحث مسکن‌اولی‌ها آنهایی که سپرده‌گذاری کردند در بانک مسکن وام 6درصدی به آنان پرداخت می‌کنیم، در این شرایط این کار بزرگی است.

وی افزود: با استاندار گلستان صحبت کردم، هم استاندار و هم شهرداری‌ها و هم دولت کمک خواهند کرد. الآن اراده جدی‌تری در وزارت مسکن وجود دارد، وزیر قول داده است "در دولت دوازدهم 900هزار واحد مسکونی را یا تکمیل می‌کنم و یا می‌سازم" که ما به او کمک می‌کنیم.

روحانی گفت: دولت نمی‌خواهد خانه‌سازی کند، باید مردم و توسعه‌گران سرمایه گذاری کنند و دولت خدمات برق، آب، فاضلاب، مدرسه، مسجد و غیره را تأمین می‌کند. هرکجایی که بتوانیم زمین مجانی را در اختیار می‌گذاریم. اگر در گرگان یا هر جای دیگر زمین دولتی داریم می‌توانیم رایگان در اختیار توسعه‌گران برای بافت فرسوده و خانه‌اولی‌ها قرار دهیم. اول سلامت مردم مهم است و مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند، تأمین رفاه مردم، ایجاد ثروت، راحتی، امنیت و حتی زیبایی شهر از اهداف ماست، در این مسئله جدی خواهیم بود، دست به دست هم دهیم.

وی افزود: بانک‌ها اقدامات خوبی انجام دادند، به امضاهای امروز عمل کنند. استاندار از تسهیلاتی که در یک سال اخیر به گلستانی‌ها دادند راضی هستند، هرچند ما با بانک‌ها دعوا هم داریم. شاهد ایرانی آبادتر و گلستانی پرگل‌تر خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار