قائم مقام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه گرگان در حد فرودگاه‌های بین‌المللی تجهیز شده و آماده نشستن هواپیماهای سنگین مسافربری است.

 فرودگاه گرگان آماده نشستن هواپیماهای سنگین مسافربری است

به گزارش گلستان 24 ؛حسین اسفندیاری دیشب در حاشیه کلنگ‌زنی و افتتاح طرح‌های فرودگاه گرگان اظهار داشت: با 2 طرحی که در فرودگاه گرگان امروز به بهره برداری رسید این فرودگاه در حد فرودگاه‌های بین‌المللی رسید و قابلیت نشست وبرخاست هواپیماهای سنگین را دارد.

وی تاکید کرد: فرودگاه گرگان از زمانی شروع به کار درتوسعه استان گلستان نقش داشته و مابرای آینده بهتراین فرودگاه برنامه های زیادی را در برنامه قرار داده ایم.

وی تصریح کرد: 2 سامانه اصلی فرودگاهی، سامانه جهت یابی و سامانه فرود با دستگاه امروز همه کارهای نصب آنها انجام شد و با تکمیل سامانه چراغ‌های باند این فرودگاه تکمیل شد.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه گرگان در  حد فرودگاه بین المللی است اظهار داشت: باند فرودگاه گرگان توسعه یافته و تاکنون برا  نشستن هواپیمایی سنگین مسافربری تا هواپیما 747قابلیت نشست وبرخاست را دارد.

وی تاکید کرد: ضرورت منطقه پروازی یکی از طرح‌هایی است که کلنگ توسعه کار در فرودگاه امروز زده شد و ساخت ترمینال هم در بیش از 9 هزار مترمربع وسعت با 93 درصد پیشرفت در حال ساخت است و با خرید تجهیزات تا سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

اسفندیاری با اشاره به اینکه کمبودی در این فرودگاه احساس نمی کنیم، گفت :تا سال‌ها این فرودگاه برای سفر مسافران پاسخگو خواهد بود و اگر مسئولان به دنبال صادرات و واردات بار باشند با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهیم دادیم.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار