مشاور رئیس جمهور:

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: دولت به مشکلات اقتصادی و گرفتاری مردم آگاه است و به دنبال کاهش این نگرانی در جامعه است و باید بتوانیم با مدیریت درست مشکلات را کاهش دهیم.

دولت از مشکلات اقتصادی مردم آگاهی دارد

به گزارش گلستان 24 ؛مرتضی بانک در جلسه شورای اداری علی‌آبادکتول اظهارداشت: رئیس جمهور آمریکا با شعارهای خطرناک و اتخاذ تصمیم‌های غیرمنتظره فردی غیرقابل پیش‌بینی و مخرب برای جامعه جهانی است و اروپا با درک این موضوع در حال فاصله گرفتن از ایالات متحده است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با رویکرد استقلال‌طلبی توانست خود را طی 40 سال گذشته و با وجود همه سنگ‌اندازی‌ها به جلو ببرد و در این راه هزینه‌های معنوی و مادی هم پرداخت کرد.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: می‌خواهیم با وجود همکاری با دنیای خارج، استقلال خود را هم حفظ کنیم و تاکنون به پیشرفت های چشمگیری در علوم صنعتی، موشکی و هسته ای رسیدیم و این دستاوردها با همراهی مردم و مسئولان محقق شد.

بانک گفت: اگر جمهوری اسلامی بخواهد به استقلال طلبی خود در جهان ادامه بدهد قطعا با مشکلاتی از سوی دشمنان مواجه می شود اما همچنان می‌توانیم با اتحاد و همدلی داخلی شرایط را پشت سرگذاریم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا بار دیگر به تصمیم اشتباه خود و بی‌تاثیر بودن تحریم پی خواهد برد، افزود: دشمن با تبلیغات رسانه‌ای و بزرگ‌نمایی برخی مشکلات که مشابه آن در دیگر کشورهای دنیا نیز وجود دارد به دنبال ایجاد نارضایتی در جامعه ایران است.

بانک با بیان اینکه جریانی با اتحاد صهیونیسم و آمریکا و همکاری برخی کشورهای ارتجاعی منطقه به دنبال ایجاد روح ناامیدی در جامعه است، گفت: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای مالی توانست در سال های اخیر سالانه 600 هزار اشتغال در کشور ایجاد کند و همچنان نیز این برنامه سالانه را در دستور کار دارد و همه ما باید کمک کنیم این اهداف و سیاست‌ها زودتر و بهتر اجرایی شود.

وی ادامه داد: اگرچه دولت با برجام توانست سایه تحریم چندین ساله را از سر کشور بردارد و کارهای خوبی نیز در پسابرجام پیش ببرد اما امروز صهیونیست ها با روی کارآمدن رئیس جمهور آمریکا و همکاری برخی کشورهای مرتجع به دنبال تاثیرگذاری بر این معاهده بین المللی هستند.

وی تصریح کرد: با این وجود برجام به عنوان یک معاهده بین المللی و مورد وثوق سازمان ملل که امضای کشورهای زیادی را پای خود دارد به آبرو و اعتبار غرب گره خورده و طبیعتا اروپا مایل به فروپاشی آن نیست.

مشاور رئیس جمهور همچنین گفت: دولت تدبیر و امید به مشکلات اقتصادی و گرفتاری مردم آگاه است و به دنبال کاهش این نگرانی در جامعه است و باید بتوانیم با مدیریت درست مشکلات را کاهش دهیم.

بانک اظهار داشت: صِرف بیان مشکلات و بزرگنمایی آن نمی‌تواند گره گشایی از کار مردم داشته باشد بلکه برای غلبه بر این گرفتاری نیازمند اتحاد و انسجام بین مردم و مسئولان و همراهی و همگامی همه نیروهای داخلی هستیم.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار