مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان گفت: دو سوم مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به گلستان مختص گرگان است.

دو سوم مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به گلستان مختص گرگان است

به گزارش گلستان 24 ؛بهمن طیبی شامگاه شنبه، در صد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: در سنوات اخیر مدال‌های فراملی گلستان ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و برای آن ها زحمت زیادی کشیده شده است.

وی با بیان این که مدال های ملی و کشوری ما در طول سال های گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است، افزود: در مسابقه آسیایی جاکارتا ۳۴ ورزشکار و مربی اعزامی به مسابقات داشتیم که از این نظر جزو چهار استان اول کشور هستیم.

طیبی ادامه داد: در طول سال‌های گذشته در حوزه جوانان و در توسعه منابع انسانی جزو استان های اول کشور و در ارزیابی کلی استان‌های همیشه جز هشت استان برتر کشور بودیم.

وی با بیان این که المپیادهای ورزشی مختلفی را سطح استان راه‌اندازی کرده‌ایم، گفت: هر ساله جام روستا قهرمان را برای توسعه ورزش در روستاها با حضور ۳۰۰ روستا برگزار می‌کنیم و هزار و ۵۰۰ تیم ورزشی شرکت می کنند که حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار ورزشکار را در برمی گیرد.

وی اضافه کرد: گرگان بخش قابل توجهی از ورزش استان را به خود اختصاص داده است و در حوزه قهرمانی و همگانی ۲۳ هزار ورزشکار از ۶۳ هزار ورزشکار به این شهرستان تعلق دارد.

اماکن تخصصی ورزشی گلستان در گرگان مستقر است

مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان گفت: در حوزه زیرساختی اگرچه سرانه ورزشی گرگان از میانگین استان پایین تر است اما اماکن ورزشی تخصصی در گرگان مستقر است.

وی بیان کرد: هفت سالن ورزشی را در دهه فجر در گرگان افتتاح خواهیم کرد.

طیبی اظهار کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور، از ۱۳۳ میلیارد تومانی که برای پروژه های ورزشی مصوب شده ۸۵ میلیارد تومان آن مخصوص گرگان است.

وی افزود: سالن ۶ هزار نفره کریم آباد شروع به کار خواهد کرد و در دو سال آینده به بهر برداری می رسد. پروژه ۲۰ میلیارد تومانی خانه تخصصی ژیمناستیک و پنج میلیارد تومان برای پیگیری پروژه های نیمه تمام مصوب شده است.

طیبی تصریح کرد:  در مجموع دو سوم مصوبات سفر ریاست جمهور در حوزه ورزش به گرگان اختصاص داده شده است.

وی ضمن تقدیر از شهردار گرگان برای پیاده‌راه سازی جنگل النگدره گفت: آمار تاریکی در خصوص سرانه های وجود دارد اما در سنوات اخیر مشخص شده که توسعه سرانه و فضاهای ورزشی بدون فرهنگ سازی ره به جایی نخواهد برد اما این اقدام شهرداری باعث استقبال مردم شده است.

طیبی ادامه داد: در دنیا ورزش همگانی رو به توسعه است و باید در این زمینه برای مردم انگیزه ایجاد کرد تا در این فضاها حضور یابند.

وی با اشاره به افزودن تعصب محله ای به محلات که سبب افزایش استقبال مردم از ورزش همگانی می شود، درخصوص تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: اختصاص بودجه قابل توجه کار بی نظیری بود که اتفاق افتاد.

طیبی با بیان این که موضوع بسکتبال گرگان صرفاً موضوع ورزشی نیست، یادآور شد: موضوعات فرهنگی و اجتماعی و غیره با این تیم عجین شده است.

وی تأکید کرد: بحث درباره این تیم مهم است ولی باید قبل از بسته شدن تیم و آغاز فصل آن را جدی گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان اظهار کرد: حلقه‌ مفقوده ای بین رده سنی جوانان و بزرگسالان وجود دارد که باید آسیب شناسی شود.


انتهای پیام /مهر

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار