سرپرست سیاسی امنیتی استان گلستان گفت: استان گلستان در زمینه پیشگیری در حوزه سلامت از کارنامه خوبی برخوردار نیست.

کارنامه گلستان در حوزه پیشگیری خوب نیست/لزوم توجه به ظرفیت سمن ها

به گزارش گلستان 24 ؛عبدالرضا چراغعلی ظهر شنبه درپنجمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که به میزبانی علوم دانشگاه پزشکی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: سفر اخیر ریاست جمهور به استان گلستان در حوزه سلامت ره آورد خوبی داشته و ساخت بیمارستان و چند مصوبه دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: هفته «پویش مقابله با سرطان» فرصتی است که باید از ظرفیت سمن های مردم نهاد به شکل خاص در کنار سایر دستگاه ها مانند محیط زیست، صداسیما و ... در حوزه اطلاع رسانی استفاده کنیم تا مردم را از خطراتی که آن ها تهدید می کند آگاه کنیم.

چراغعلی با بیان اینکه در زمینه پیشگیری در حوزه سلامت از کارنامه خوبی برخوردار نیستیم، گفت: برای پیشگیری از بیماری های سرطانی و سل باید دست به دست هم دهیم و از وضعیت اطلاع رسانی مطلوب بهره ببریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان های مردم نهاد و گروه های مختلف در بحث درمان کمک می کنند که این تنها ۵۰ درصد موضوع است و نمی توانیم دانشگاه علوم پزشکی را در این زمینه تنها بگذاریم، از این رو همه دستگاه ها باید در کنار علوم پزشکی در حوزه پیشگیری برنامه های خاصی داشته باشند.

چراغعلی گفت: ما بیش از ۶۰ نقطه پر خطر حاشیه نشین در استان گلستان داریم که در واقع کالبد بسیاری از بیماری های واگیردار است که نیازمند توجهات بیشتری از سوی دولت و ماست، گرچه سازمان های مردم نهاد هم در کنار ما در تلاش هستند اما کافی نیست.

وی ادامه داد: امسال دولت برای سکونت گاه های غیررسمی اعتباری را در نظر گرفته که کافی نیست و من از ریاست دانشگاه علوم پزشکی درخواست دارم مشکلات حوزه سلامت را شناسایی و کمیته ای برای برطرف کردن آن ایجاد کند.

چراغعلی گفت: اگر می خواهیم در حوزه سلامت به شاخص های مختلفی دست پیدا کنیم تا زمانی که نهضت های عمومی و فراگیر رخ ندهد و دست به دست هم ندهیم نمی توانیم در این حوزه موفق شویم.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار