معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان گلستان گفت: ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان گلستان به بیش از ۸۵ سانتی‌متر رسیده و بیش از ۱۱۷ میلی‌متر بارش در استان ثبت شده است.

 ۸۵ سانتی‌متر برف در مناطق کوهستانی استان گلستان ثبت شد

به گزارش گلستان 24 ؛  محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به فعالیت سامانه سرد و بارشی در استان اظهارداشت: بیشترین میزان بارش برف در شهرستان‌های علی‌آبادکتول و کردکوی گزارش شده و ارتفاع  برف در مناطق کوهستانی افراتخته علی‌آبادکتول و درازنوی کردکوی 85 سانتیمتر ثبت شده است.

وی افزود: براساس گزارش های ثبت شده، بیشترین میزان باران 2 روز گذشته نیز با 117 میلیمتر در رامیان ثبت شده و در شیرآباد رامیان و سیمین‌شهر گمیشان نیز با ثبت 106 میلیمتر باران  دومین و  پارک ملی گلستان با 101 میلیمتر سومین مناطق پرباران گلستان بودند.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: همچنین فعالیت این سامانه از اوایل شب سبب بارش برف در ارتفاعات کلاله ، مراوه‌تپه و مینودشت می‌شود.

رحمان‌نیا گفت: هوای استان گلستان امروز نیمه ابری تا ابری، گاهی همراه با بارندگی در ارتفاعات و بارش برف در برخی مناطق شرق استان و باد شدید پیش‌بینی می‌‌‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان گلستان افزود: این سامانه نیمه شب امشب از استان عبور خواهد کرد.فعالیت سامانه ناپایدار در گلستان از اواخر وقت چهارشنبه آغاز شد و اوج فعالیت آن  روزهای پنج‌شنبه و جمعه بود.

انتهای پیام/ تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار