نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس گفت: ممکن است مشارکت مردم پایین بیاید، یا اینکه ممکن است هزینه‌های انتخاباتی افزایش یابد.

 احتمال کاهش مشارکت مردم و افزایش هزینه تبلیغات با استانی شدن انتخابات

به گزارش گلستان 24 ؛علیرضا ابراهیمی نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس در گفت‌گو با  خبرنگار ما در رابطه با استانی شدن انتخابات اظهارکرد: در نظر مخالفین و موافقین طرح انتخابات استانی ، این طرح یک سری معایب و منفعت هایی دارد.

وی افزود: معایب متعددی در این طرح وجود دارد. ممکن است مشارکت مردم پایین بیاید، یا اینکه ممکن است هزینه‌های انتخاباتی افزایش یابد و ... .

ابراهیمی خاطرنشان کرد: افزایش قدرت پاسخگویی، پرداختن به تصمیمات استان و کشور، تقویت قانون گذاری و در کل پرداختن نمایندگان به وظیفه اصلی خود از منافع‌ این طرح است و البته بنده اعتقاد ندارم که این طرح باعث اختلاقات قومی، قبیله‌ای بشود.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس در تشریح طرح استانی انتخابات بیان داشت: در این طرح کاندیداهای هر شهرستان به رقابت با هم می پردازند و از بین افرادی که کف رای، مثلا ۱۵ درصد آرای حوزه انتخابیه را آورده اند، کسی نماینده آن حوزه است که بتواند رای بیشتری در استان کسب کند.

وی تصریح کرد: فضای مجلس بر تصویب این طرح بود، کلیات طرح استانی شدن انتخابات تصویب شده و  در دو هفته آینده جزئیات آن نیز به صحن مجلس می آید.

 انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار