گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با هوشیاری بازپرس شعبه دوم دادسرای گرگان، نقشه آزادی یکی از ۳ متهم پرونده میلیاردی "پرهام" در استان گلستان ناکام ماند.

 نقشه آزادی یکی از ۳ متهم پرونده میلیاردی در استان گلستان ناکام ماند

به گزارش گلستان 24 ؛به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: یکی از 3 متهم اصلی پرونده معروف به پرهام آزادشهر، دیروز با اسناد جعلی به دنبال آزادی بود که با هوشیاری بازپرس پرونده، این نقشه ناکام ماند.

وی افزود: این متهم با قرار وثیقه 100 میلیارد تومانی زندانی است که افرادی چند روز پیش با مراجعه به دادسرای مرکز استان و ارائه اسنادی به ارزش بیش از 100 میلیارد تومان، قصد آزادی او را داشتند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان ادامه داد: اسناد ارائه شده به بازپرسی، مربوط به پاکدشت ورامین استان تهران بود و برای بررسی درستی یا نادرستی اسناد و توقیف اسناد، نیابت قضایی برای دادسرای پاکدشت صادر شد.

هاشمیان افزود: دیروز چند نفر به دادسرای گرگان مراجعه کردند و با ارائه برگه‌ای که در آن مُهر بازپرسی دادسرای پاکدشت و ثبت اسناد و املاک جعل شده بود به دنبال آزادی این فرد بودند اما با شک بازپرس و پیگیری از دادسرای پاکدشت ورامین مشخص شد این برگه جعلی و اسناد املاک ارائه شده نیز اعتبار ندارد.

رئیس کل دادگستری گلستان، 3 نفر بازداشت شدند که در بازجویی‌های اولیه اقرار کردند، برای توقیف سند و آزادی متهم به آنان وعده 4 میلیارد تومان داده شده که 300 میلیون تومان آن را به صورت پیش پرداخت دریافت کرده‌اند.

هاشمیان گفت : پرونده معروف به پرهام آزادشهر سه متهم اصلی دارد که همه در زندان هستند. این افراد سر بیش از 3 هزار نفر را در استان‌های گلستان و سیستان و بلوچستان کلاه گذاشتند و بیش از 200 میلیارد تومان به جیب زدند.

این پرونده در دادسرای شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان در حال رسیدگی بود اما با توجه به این بیشتر مالباختگان گلستانی هستند با پیگیری دادگستری استان، پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای گرگان منتقل شد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار