رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: حدود 70 نماز جمعه که 30 نماز جمعه رسمی داریم و 40 نماز جمعه در روستاها برگزار می‌شود که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، یک هزار و 850 امام جماعت در سطح استان فعال هستند.

1850 روحانی در مساجد گلستان فعالیت می‌کنند/ ارتقاء سطح فعالیت‌های فرهنگی در مناطق قومی گلستان

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام علی خیرخواه صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: حدود 520 شهید جنگ تحمیلی و 49 شهید منا از برادران اهل سنت در گلستان تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی با اشاره به شکست توطئه‌های نظام استکباری علیه انقلاب اسلامی تصریح کرد: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جهموری اسلامی ایران می‌گذرد و استحکام این انقلاب در 40 سالگی بیانگر رشد و تکامل جمهوری اسلامی است.

* جشن 40 سالگی انقلاب را باشکوه هرچه بیشتر برگزار می‌کنیم

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: دشمنی استکبار از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی با ایران اسلامی جزو اصلی‌ترین اهداف و سیاست‌های دولتمردان آمریکا بوده و تاکنون ادامه دارد، پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مهمترین رخدادهای بین‌المللی و منطقه است.

خیرخواه؛ جشن 40 سالگی انقلاب را فرصتی برای تجدید عهد و تبیین دستاوردهای انقلاب و نظام به ویژه برای نسل جوان و نوجوان دانست و گفت: 40 سال ایستادگی ملت ایران در مقابل توطئه‌های دشمن نشان می‌دهد که ملت ایران توانسته در برابر همه خصومت‌های دشمنان با سربلندی و افتخار بایستد و جشن 40 سالگی انقلاب را باشکوه هرچه بیشتر برگزار کند.

وی ادامه داد: پیام جشن انقلاب اسلامی ایران به جهان این است که اسلام به عنوان مکتبی آرمان‌خواه این است که توانایی ساماندهی جامعه را دارد و می‌تواند از چالش‌های پیش‌رو عبور کند.

* حدود یک‌هزار و 600 مسجد در این استان ثبت شده است

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با تاکید بر اینکه کارنامه انقلاب اسلامی در همه زمینه‌ها درخشان است، گفت: ایران اسلامی متشکل از اقوام و مذاهب مختلف است و در رعایت حقوق اقوام کارنامه درخشانی دارد.

خیرخواه یکی از برنامه‌های مرکز بزرگ شمال کشور را آزادی‌های مذهبی و ارتقاء سطح فعالیت‌های فرهنگی در مناطق قومی عنوان کرد و افزود: ما شاهد رشد و ارتقاء مدارس، مساجد، دارالقرآن، نماز جمعه و برگزاری نمازهای باشکوه عیدین در این استان هستیم.

وی از ثبت حدود یک‌هزار و 600 مسجد در این استان خبر داد و گفت: 107 مدرسه علوم دینی در استان وجود دارد که ائمه جماعات در آن فعالیت می‌کنند.

* یک هزار و 850 امام جماعت در سطح استان فعال هستند

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به احداث مدارس خواهران بیان کرد: زمینه تحصیل خواهران و برادران در دانشگاه‌های کشور فراهم شده است حدود 12 نفر از مدرسین در سطح کارشناسی ارشد در جامعه المصطفی در حال تحصیل هستند تعدادی در دانشگاه مذاهب و تعدادی به دانشگاه ادیان قم معرفی و مشغول تحصیل هستند.

به گفته خیرخواه؛ حدود 70 نماز جمعه که 30 نماز جمعه رسمی داریم و 40 نماز جمعه در روستاها برگزار می‌شود که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، یک هزار و 850 امام جماعت در سطح استان فعال هستند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار