موضعگیری صریح نخبگان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان گلستان  به لوایح استعماری

به گزارش گلستان 24  ؛  موضعگیری صریح نخبگان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان گلستان در پاسخ به جسارت دسته جمعی تعدادی از وزرای دولت در خصوص اصرار برای دور زدن مسیر قانونی در لوایح استعماری  FATF:

آقایان وزرای دولت:

جناب محمدجواد ظریف، فرهاد دژپسند، رضا رحمانی، رضا اردکانیان، محمود حجتی، محمد شریعتمداری، محمد اسلامی و بیژن نامدار زنگنه:

سلام علیکم

... و اما بعد؛ در هفته اخیر خبری فضای ملتهب معیشتی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد. شما، 8تن از وزرای دولت، به امام خامنه ای عزیز درخصوص fatf ؛  درخواست تسریع در روند تصویب لوایح پالرمو (الحاق به کنواسیون بین المللی مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی) ، و cft (لایحه الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم) را داشته اید.

آقایان وزرای محترم! از fatf ، محاسن اندک و معایب بسیارش فراوان گفته ایم و تنها اگر گوشی شنوا ، عقلی سلیم و یا وجدانی آگاه وجود داشته باشد، برای درک آن کفایت می کرد.

آقایان وزیران دولت، نامه تهیه شده ای را که امضا کردید که(با این مضمون):  "با ملاحظه "مصلحت"، به "مجمع" بفرمایید در بررسی و تصویب دو خواست باقی مانده FATF (الحاق به کنوانسیون پالرمو و CFT) تسریع شود."

پاسخ به شما، یک خط سوال ساده است: چه تضمینی هست که تحریم ها را بردارند و دوباره عهدشکنی نکنند؟! این سوال حکیمانه و مصلحت سنجانه، هیچ پاسخی ندارد؛ هیچ پاسخی! ... امضا کنندگانِ عزیز نامه، چرا به سکوتی عمیق فرو می روید. حرف حساب، جواب ندارد.!؟

جدای از متن نامه سفارشی اخیر، حتما شما هم می گفتید که :  "  ما هم، با تردید به وعده دشمنان سابقه دار در خدعه و عهد شکنی می نگریم؛ بلکه مطمئنیم این بار نیز فقط قصد خدعه دارند."

آقایان وزیران دولت، مگر وقتی فلان مقام بانکی و اتمی گفتند طرف مقابل دبه می کند و عایدی ما از توافق تقریبا هیچ بوده، توسط همان تهیه کنندگان نامه اخیر مواخذه و توبیخ نشدند؟!  آنها باید ماشین امضا باشند و نه بیشتر!

 همان آشپزها، پس از همه وعده های  فریبنده، اکنون مجبورند بگویند«تضمین نمی‌دهیم مشکلات اقتصادی حل شود»!

این تحیّر ناشی از اعتماد به دشمن، تداعی حسن ظن آدم ابو البشر به شیطان است و این بیان حکیمانه امیر مومنان علیه السلام در خطبه اول نهج البلاغه که : «فباع الیقین بشکه. یقین و اطمینان را فروخت و تردید و شک را خرید».

آقایان وزرای دولت؛ درحالی بازهم سعی در پنهان شدن پشت رهبری را دارید که موضع ایشان همواره مشخص بوده است. برخلاف دیدگاه حاکم بر برخی سیاسیون، که نگاهی همراه با تعامل!(سازش) نسبت به غرب وجود دارد؛ ایشان همواره نگاهی گزینشی داشته ، از استفاده از نقاط مثبت آنها استقبال کرده و با نقاط منفی مخالف بوده اند.

در این موضوع به خصوص نیز معظم له عنوان کرده اند که (مجلس خودش مستقلا قانون بگذارند.) لزومی ندارد ما برویم چیزهایی که نمی دانیم ته آن چیست یا حتی میدانیم تصویب کنیم

و صدالبته نمی توان و نباید به سادگی از این نکته بگذریم که این اصرارها و فشارها به رهبری مسبوق به سابقه بوده است. و درقضیه برجام هم ماجرا این گونه پیش رفت. اما در نهایت آن برجامی که آن همه پشتیبان داشت و خیلی ها تضمینش می کردند (حتی جان کری و امضایش) ، چیزی جز "تقریبا هیچ" نصیب مان نکرد. این fatf که هیچ کس زیربار تضمینش نمی رود. چه بسا آقایان تصمیم گیر با این نامه ها و اصرارها درآخر مانند برجام تصمیم خود را،  تصمیم خود نشان ندهند.

در پایان باید توصیه ای برادرانه را خدمتتان عرض کنیم؛ که بزرگواران! دست بردارید از این اصرارهای بیهوده و تلاش های نافرجام در دست دراز کردن نزد بیگانگان. آیا چیزی جز خسارت محض نصیبمان شد؟ آیا جز اینکه بیش از 5سال وقت دولت و ملت دراین مسیر به هدر رفت، چیز دیگری عایدمان شد؟ آیا بهتر نبود که این حجم از زمان و انرژی را به معطوف به سرمایه های داخلی میکردیم؟

در پایان نخبگان بسیج دانشجویی استان گلستان برای برگزاری جلسه ای علمی، قرآنی(عقلی)، پرسش و پاسخ پیرامون بحث fatf  با هریک از اعضای دولت، در هرزمان و هرمکانی اعلام آمادگی می کند.

              ... والعاقبه للمتقین

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان گلستان

 

ارسال نظر

آخرین اخبار