رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تا پایان امسال تعداد زندانیان مهریه استان به صفر می رسد.


بررسی دادخواست اعسار مهریه بدون تشریفات قانونی

به گزارش گلستان 24 ؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در نشست فصلی روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان گفت: افراد نباید به علت ناتوانی در پرداخت مهریه در زندان بمانند و از روسای دادگستری‌ها خواست، دادخواست اعسار مهریه را بدون تشریفات قانونی در اولویت رسیدگی‌های خود قرار دهند.

وی افزود: روسای دادگستری‌ها، محاکم خانواده و واحد‌های اجرای احکام مدنی موظف اند از ورود افرادی که در پرداخت مهریه ناتوان اند به زندان جلوگیری کنند.

هاشمیان افزود: با اقدامات انجام شده تا پایان امسال زندانی مهریه در استان نداشته باشیم.

وی از روسای دادگستری‌ها خواست: به زندان‌ها سر بزنند و علاوه بر بررسی زندانیان مهریه، پرونده محکومان مالی و دیه را نیز بررسی و حتی الامکان با پذیرش اعسار (قسط بندی مهریه) از ماندن این محکومان در زندان جلوگیری کنند.

هاشمیان در خصوص کمک به رونق تولید، به روسا و دادستان‌های استان با تاکید بر این که هیچ کس اجازه ندارد ابزار خط تولید کارخانه‌ها را توقیف کند افزود: اگر در محاکم درخواستی مبنی بر توقیف دریافت شد به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اعلام کنند تا با طرح در جلسات این ستاد، برای آن چاره اندیشی شود.

وی گفت: در یکی از این موارد، کارخانه آجرسفال گنبدکاووس پس از مدتی تعطیلی به علت قطع گاز آن، با ورود ستاد اقتصاد مقاومتی تولید آن از سر گرفته شد و ۸۰ کارگر به سر کار خود بازگشتند.

انتهای پیام/م

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار