مدیر حوزه علمیه گلستان گفت: ۷۲ مبلغ در آموزش و پرورش گلستان مشغول به فعالیت هستند.

۷۲ مبلغ در آموزش و پرورش گلستان مشغول به فعالیت هستند

به گزارش گلستان 24 ؛ حجت الاسلام مصطفی ملکی، ظهر شنبه در نشست خبری چله انقلاب اظهار کرد: نظام آموزشی بلندمدت، نظام آموزشی سفیران هدایت، نظام آموزشی کاربردی کوتاه مدت، نیمه حضوری، نظام آموزش مجازی در حال اجرا است.

وی افزود: نشست علمی، برگزاری کارگاه ها و نشست های علمی در خارج و داخل کشور، برگزاری ۱۰ دوره جشنواره علامه حلی، بیش از ۶۰۰ نرم افزار تسهیل کننده پژوهش در حوزه علمیه اتفاق افتاده است.

ملکی با بیان این که به روز کردن حوزه ها و انقلابی کردن حوزه ها به روی دوش ما است، از وجود سه مرکز آموزش عالی در استان خبر داد.

وی تصریح کرد: تقاضا برای روحانی از طرف دستگاه ها و روستاها و شهرها بالا است اما با کمبود روحانی مواجه هستیم.

ملکی گفت: یکی از کارهای خوب استان تدوین سندی برای سند چشم انداز کار ویژه روحانیت اما به دلیل این که تهیه آمار سخت است این کار به کندی در حال انجام است.

مدیر حوزه علمیه گلستان افزود: ۲۱ مدرسه علمیه برادران داریم که قبل از انقلاب تنها دو مدرسه وجود داشت.

ملکی گفت: هزار و ۴۰۰ طلبه مرد در حال حاضر در ۲۱ مدرسه در حال تحصیل هستند که در سطح یک، دو و سه و مراکز تخصصی و آموزش غیرحضوری علم می آموزند.

وی از وجود ۱۰۰ مدرس و استاد حکم دار در استان خبر داد و افزود: اخذ مجوز سطح دو برای پنج مدرسه، اخذ مجوز سطح سه برای سه مدرسه صورت گرفته است.

ملکی ادامه داد: اجرای پنج اردوی علمی آموزشی تابستانه برای تمام استان ها در گلستان داشتیم و جذب اساتید زبان عربی، معرفی به قم برای اخذ مجوز تدریس، برگزاری ۱۱ آزمون استادی و آزمون شفاهی در استان، برگزاری چهار دوره مسابقات استانی، راه اندازی دفتر قرآن و عترت در مدارس از دیگر کارهای ما بوده است.

وی گفت: دوره میثاق طلبگی برای ورودی های حوزه داریم که با محتوای حوزه آشنا شوند.

ملکی بیان کرد: اجرای طرح های مختلف در هجرت که حدود ۸۰ نفر در روستاها اعزام داریم و مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان این که حدود ۷۲ مبلغ از خواهر و برادر در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند،  تصریح کرد: پنج ساختمان جدید در استان ساخته شده و مواردی که لازم بوده هم تجهیز شده است.

وی گفت: برگزاری نشست بصیرتی با موضوعات شاخصه های طلبه انقلابی، همایش دختران آسمانی، همایش یاقوت های بهشت، ویژه مقطع راهنمایی، همایش طلایه داران تبلیغ در ۴۰ سال بصیریت عاشورایی، همایش نقش علما و اندیشمندان در وحدت اسلامی، اجلاسیه نماز، همایش وحدت حوزه و دانشگاه، برگزاری نشست های بصیرتی از جمله برنامه های در خصوص چهلمین سالگرد انقلاب بوده است.

ملکی اظهار کرد: ۱۳ مدرسه علمی خواهر، دو هزار و ۹۵۲ در حال تحصیل هستند؛  ۱۰۸ مدرسه اهل سنت وجود دارد که دو هزار و ۴۵۰ در حال تحصیل هستند.

وی با بیان این که ۶۷ طلبه خواهر و ۳۵۱ برادر در جامعه المصطفی تحصیل می کنند از وجود ۹۰۰ مسجد در گلستان خبر داد و گفت که فقط ۳۸۰ مسجد روحانی دارند.


انتهای پیام /مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار