مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان با بیان این که مسابقات اسکواش غرب آسیا در گلستان برگزار می شود، گفت: بیش از ۱۴۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در گلستان وجود دارد.

بیش از ۱۴۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در گلستان وجود دارد

به گزارش گلستان 24 ؛ بهمن طیبی، صبح یکشنبه در نشست خبری چله انقلاب اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان سال گذشته به عنوان دستگاه برتر دهه فجر با ۳۰۰ برنامه انتخاب شد.

وی افزود: امسال تعداد برنامه های خود را از لحاظ کمی به ۴۰۰ برنامه رساندیم و قول داده بویدم که در چهلمین سالگرد انقلاب اقدامات بهتری داشته باشیم.

طیبی گفت: در طول سال گذشته اتفاقات شایسته ای در جامعه ورزش اتفاق افتاد و بزرگترین مسابقات تاریخ گلستان شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در سنوات گذشته حجم بزرگی از مهمانان خارجی و داخلی برای مسابقات مختلف به استان آمدند و سطح کیفی مسابقات بسیار بالا بود.

طیبی تصریح کرد: در بزرگترین رویداد مسابقات آسیایی گلستان با اعزام ۳۴ مربی و ورزشکار حضور داشتیم و این اتفاق بی نظیری بود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان بیان کرد: سومین المپیاد نوجوانان با چهار هزار ورزشکار و جام روستا قهرمان را هم برگزار کردیم.

اختصاص ۱۳۳ میلیارد تومان به حوزه ورزش

وی گفت: ۱۳۳ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهوری به گلستان تعلق گرفت که در نوع خود بی نظیر است.

طیبی با بیان این که پروژه های اساسی استان در حوزه ورزش با این پول انجام خواهد شد، اظهار کرد: سالن ۶ هزار نفری گرگان با اختصاص ۶۰ میلیارد تومان، مجتمع ورزشی گنبدکاووس با ۴۰ میلیارد تومان، خانه ژیمناستیک گرگان با ۲۰ میلیارد تومان انجام خواهد شد و ۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تعلق خواهد یافت.

وی گفت: در دهه فجر ۱۳ پروژه افتتاحی و کلنگ زنی داریم که ۶ پروژه کلنگ زنی و بقیه افتتاح خواهد شد؛ خانه وزنه برداری، سالن ورزشی روستاهای گرگان، جاده سلامت بندرگز، علی آباد و کردکوی افتتاح و مرکز سنجش جسمانی چند شهر، استخر گنبدکاووس و کردکوی هم کلنگ زنی می شود.

طیبی با بیان این که سعی می کنیم هتل ورزش تا دهه فجر افتتاح شود، تأکید کرد: مسابقات زیادی در سطوح مختلف در سطوح شهرستانی، استانی و کشوری، گلباران مزار توسط ورزشکاران، دیدار با خانواده شهدا، مسابقات جام روستا قهرمان و غیره از برنامه های ما در چهلمین سالگرد انقلاب است.

وی در خصوص برنامه های حوزه فرهنگی گفت: همایش بررسی نقش رسانه ها در پیشبرد اهداف انقلاب، تجلیل از ایثارگران، نشست در خصوص حکومت های نوظهور و برگزاری کارگاه های مختلف از جمله برنامه است.

طبیبی با بیان این که ۱۴۰ پروژه نیمه تمام در گلستان وجود دارد، اظهار کرد: مسابقات اسکواش غرب آسیا در ۳۰ بهمن یا اوایل سال ۹۸ در گلستان برگزار می شود.

وی با بیان این که سرانه فضای ورزشی در اوایل انقلاب ۱۴ صدم متر بوده و اکنون به ۵۷ صدم متر رسیده است، توضیح داد: تعداد مربیان، تعداد داوران بعد از انقلاب افزایش یافته و ۱۴ سالن تخصصی برای بانوان داریم و اتفاقات خوبی در حوزه ورزش روستاها اتفاق افتاده است.

 مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان بیان کرد: در سال گذشته ۱۰۰ خانه ورزش روستا تجهیز کردیم و قصد داریم که آن را ادامه دهیم.

وی همچنین از افزایش تعداد مدال ها فراملی و ملی استان در مسابقات مختلف در سنوات گذشته خبر داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

آخرین اخبار