مدیر شرکت آب و فاضلاب گرگان گفت: دو حلقه چاه به منابع تامین آب شهر گرگان افزوده می‌شود.

۲ حلقه چاه به منابع تامین آب شهر گرگان افزوده می‎شود

علیرضا عسگری عصردیروز در جمع خبرنگاران استان گلستان با بیان اینکه با آمدن موج گرمای تابستان و کاهش حجم بارندگی مشکلات کم‎آبی در سراسر کشور به چشم می‎خورد و گرگان نیز از این قضیه مستثنی نیست، اظهار داشت: با افزایش ظرفیت تامین آب مشکلات به حداقل خواهد رسید.

مدیر شرکت آب و فاضلاب گرگان افزود: با برنامه‎ریزی‎های صورت گرفته تلاش شد تا مردم در ایام ماه مبارک رمضان در آستانه افطار و سحر هیچگونه قطعی و یا کمبود فشار آب نداشته باشند.

عسگری با بیان اینکه ذخیره‎سازی آب در سطح گرگان انجام می‎شود، یادآور شد: از سحر تا ساعت 9 صبح برخی نقاط شهر گرگان ممکن است با کمبود فشار آب و یا در طبقات فوقانی با قطعی آب مواجه شوند.

وی میزان تولید آب در گرگان را چیزی حدود یک‎هزار و 400 لیتر در ثانیه عنوان کرد و ابراز داشت: زمانی که دما به 42 درجه سانتیگراد افزایش پیدا می‎کند این میزان به 1.5 برابر میزان تولید می‎رسد، بنابراین باید در بخشی از زمان‎ها نسبت به ذخیره‎سازی آب اقدام شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب گرگان ادامه داد: قبل از شروع ماه مبارک رمضان در بخش‎های مختلف شهر گرگان از ساعت 10 تا شش صبح فشار شبکه را کاهش دادیم تا ذخیره‎سازی آب انجام شود و بعد از ماه مبارک رمضان نیز بعد از سحر تا ساعت 9 صبح عموما آنهایی که در ابتدای زون آبرسانی قرار دارند با کمبود فشار یا قطعی آب مواجه می‎شوند.

عسکری بیان داشت: برنامه‎ریزی ما به گونه‎ای بوده که مردم در طول روز و در آستانه افطار و سحر با مشکل کمبود آب مواجه نشوند.

وی گفت: اگر مردم گرگان معادل 15 درصد صرفه‎جویی آب داشته باشند قطعا مسائل و مشکلات در این زمینه به حداقل می‎رسد و شرایط برای بهره‎مندی همه شهروندان از این نعمت الهی فراهم می‎شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار