ساخت نیروگاه ۲۵ مگاواتی برق شهرستان آق‌قلا امروز با حضور استاندار گلستان و دیگر مسئولان استانی با بیش از ۱۲ میلیون یورو اعتبار آغاز شد.

ساخت نیروگاه ۲۵ مگاواتی برق در شهرستان آق‌قلا آغاز شد

به گزارش گلستان 24 ؛ سیدمناف هاشمی استاندار گلستان عصر امروز در مراسم آغاز ساخت نیروگاه 25 مگاواتی برق اظهارداشت: نیروگاه 25 مگاواتی شهید پاسدار نصراله اکبرپور بازرگانی در شهرستان آق‌قلا با اعتباری بیش از 12 میلیون یورو کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: این نیروگاه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اعتبار بالغ بر 12 میلیون یورو در آق قلا ساخته خواهد شد که برای 32 نفر اشتغال‌زایی می‌کند.

استاندار گلستان با اشاره به کمبود تولید برق در استان گفت: استان گلستان به یک‌هزار و 400 مگاوات برق نیاز دارد اما هنوز تولید برق در استان به مرز یک‌هزار مگاوات نرسیده است.

هاشمی از آمادگی مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان در راستای حمایت از این پروژه خبر داد و گفت: با همدلی و تعامل مجموعه دستگاه‌های اجرایی، سرمایه‌گذار حوزه انرژی و برق، نیروگاه 25 مگاواتی سیکل ترکیبی در شهرستان آق قلا احداث می‌شود.

استاندار گلستان اظهار کرد: استان گلستان رتبه برتر کشوری در حوزه تسهیل و رفع موانع تولید را کسب کرده و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان ، روان‌سازی و تسهیل در انجام کارهای اداری سرمایه‌گذارن بخش خصوصی را ایجاد کنند تا زمینه های سرمایه‌گذاری فراهم شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان نیز از برون سپاری نیروگاه های کوچک استان خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه تا پایان سال 98، هشتاد مگاوات به مدار اضافه می‌شود.

علی اکبر نصیری افزود: با بهره‌برداری از این نیروگاه، ولتاژ برق 5 شهرستان تقویت می‌شود. برای ساخت آن 12 میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار