مسئول قرارگاه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران درآق قلا گفت:جشنی به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) در مسجد جامع قدیم آق قلا همراه با صرف افطار و سحری برای هشت هزار نفر تدارک دیده شده است.

افطار ۸۰۰۰ نفری ویژه میلاد امام حسن مجتبی (ع) در آق قلا

به گزارش گلستان 24 ؛  محمد باقری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کانون خدمت رسانی به مستضعفان بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ۱۶ فروردین در آق قلا در قالب چهار گروه اقدام به شناسایی نیازها، پاکسازی خانه‌ها و معابر و تعمیر لوازم خانگی و مداخله روانی سیل زدگان کرد.

وی با بیان اینکه در سیل دوم حیطه کاری ما گسترش یافت، گفت: محوریت حضور قرارگاه در مناطق سیل زده، ایجاد آشپزخانه کریم اهل بیت (ع) بود که در سفر اول هزار و ۵۰۰ و در سفر دوم حدود دو هزار و ۵۰۰ پرس غذا در هر وعده بین مردمی که در کمپ بودند، توزیع شد.

وی بیان کرد: با اتمام فعالیت کمپ‌ها، چون ماه رمضان شروع شده بود و بسیاری از مردم خانه‌ها و لوازم زندگی خود را از دست داده بودند فعالیت خود را در حیطه افطار و سحر ادامه داریم.

باقری اضافه کرد: ۳۰۰ خانوار در ماه رمضان تحت پوشش گرفتیم و به آنها غذای گرم را توزیع می‌کنیم.

برگزاری کلاس کنکور

وی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات روانی بعد از سیل در میان آسیب دیدگان این قرارگاه اقدام به برگزاری جلسات مشاوره آموزشی روانی ویژه دانش آموزان کنکوری و جهت تکریم خانواده های شهدا اقدام به اعزام این عزیزان به کربلای معلی کرد.

باقری با بیان اینکه هزینه تحصیل و ثبت نام ۷۵ دانش آموزی که توان مالی نداشتند را برای سال تحصیلی پیش رو، پرداخت کردیم، گفت: همچنین هماهنگی لازم برای معالجه و درمان چند مورد بیماری سرطان، راشیتیسم، ام اس و آسم انجام شده و این افراد به صورت رایگان در تهران تحت معالجه هستند.

وی همچنین از کمک و مساعدت برای تهیه جهیزیه و برگزاری جشن عروسی چهار زوج جوان که توان مالی نداشتند، خبرداد.

باقری با بیان اینکه قریب پنج هزار موکت، ۵۰۰ تخته پتو و برخی از مواد مصرفی بین سیل زدگان توزیع شد، اضافه کرد: تاکنون هزار بسته مواد غذایی یک ماهه توزیع شده و در شب‌های قدر هم نزدیک به دو هزار بسته مواد غذایی یک ماهه توزیع خواهد شد.

وی از تأمین نیاز پوشاک هزار سیل زده خبر داد و گفت: جشنی به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) (شامگاه سه شنبه) در مسجد جامع قدیم آق قلا (خیابان بهشتی) همراه با صرف افطار و سحری برای هشت هزار نفر تدارک دیده شده است.

مسئول قرارگاه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تأکید کرد که شرکت در این مراسم معنوی برای عموم مردم گلستان آزاد است.

باقری با اشاره به ادامه فعالیت‌ها در مناطق سیل در حوزه‌هایی مانند توزیع لوازم خانگی و تهیه غذا، ادامه داد: توزیع غذا در بین چهار روستای آق قلا و حدود ۹۰۰ شهروند آق قلایی تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار