رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان گفت: یک ماده پلنگ به همراه دو توله اش پس از گذشت دوماه همچنان در هزارپیچ و النگدره حضور دارند.

پلنگ ماده در النگدره دیده شد/ مردم شب در جنگل نمانند

به گزارش گلستان 24 ؛  محمود شکیبا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اواسط فروردین ماه نخستین بار یکی از پاراگلایدر سواران گلستان در هزارپیچ یک پلنگ ماده را به همراه دو توله اش مشاهده کرد.

وی افزود: این پلنگ ماده همچنان در ارتفاعات هزارپیچ و جنگل النگدره که جزو زیستگاه های این حیوان محسوب می شود، حضور دارد.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان با اشاره به اینکه انسان غذای پلنگ نیست، ادامه داد: حضور این ماده پلنگ تاکنون برای مردم خطری نداشته چرا که تا زمانی که انسان برای پلنگ مزاحمتی ایجاد نکند این حیوان به کسی حمله نمی کند.

وی اضافه کرد: جنگل زیستگاه حیات وحش است و حضور پلنگ در هزارپیچ و النگدره عجیب نیست و ماهم نمی توانیم مانع حضور وی در زیستگاهش شویم؛ فقط تعداد ماموران حفاظت را در هزارپیچ افزایش داده ایم تا بیشتر بررسی و مراقبت کنند که مشکلی پیش نیاد.

شکیبا گفت: مناطق جنگلی زیستگاه حیات وحش است و این پلنگ هم به احتمال زیاد به دنبال گرازها و شکار در این مناطق آمده است.

وی تصریح کرد: هرچند النگدره یک گردشگاه قدیمی است و هیچ محدودیتی برای حضور مردم در این منطقه ایجاد نشده اما در اصل جنگل زیستگاه حیات وحش است و ما انسان ها به قلمرو و زیستگاه حیوانات نزدیک شده ایم و به مردم توصیه می کنیم شب در جنگل نمانند.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار