مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با اشاره به خسارت سیل به پنج هزار دار قالی در استان گفت: مواد اولیه و دار قالی برای قالی‌بافانی که در سیل دچار خسارت شده‌اند، تهیه می‌کنیم و در اختیار آنان قرار خواهیم داد.

 خسارت سیل به ۵۰۰۰ دار قالی در گلستان؛ طرح بانویار در روستاهای استان اجرا می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ الهه غیناقی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: برای نخستین بار طرح « بانویار» در روستاهایی که در معرض مهاجرت قرار دارند و یا در سیل اخیر دچار خسارت شده‌اند، اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح علاوه بر تسهیلات و اشتغال بانوان به سلامت آنان نیز توجه ویژه‌ای خواهد شد. برهمین اساس خدمات سلامت در روستاهای هدف افزایش می‌یابد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در حوزه‌های اجتماعی، مهارت‌آموزی، اشتغال و غیره خدمات و تسهیلاتی را به بانوان ارائه می‌کنند اما آگاهی نداشتن بانوان از این طرح‌ها، آنان را از فرصت‌های موجود محروم می‌کند. در قالب طرح بانویار خدمات دستگاه‌های مختلف به اطلاع بانوان روستایی خواهد رسید.

وی ادامه داد: خراسان رضوی به عنوان معین گلستان در سیل اخیر انتخاب شده و برهمین اساس با همکاری دستگاه‌های اجرایی این استان، کارگاه‌هایی را در روستاهای شهرستان سیل‌زده آق‌قلا ایجاد خواهیم کرد.

غیناقی با اشاره به خسارت سیل به پنج هزار دار قالی در استان گفت: بسیاری از قالیبافان استان، بانوان هستند و در سیل اخیر هم خسارت‌های زیادی به آنان وارد شد. بیمه قالی‌بافی را به طور ویژه در دستور کار قرار دادیم و سعی می‌کنیم مشکلات این بخش به زودی حل شود.

وی افزود: همچنین مواد اولیه و دار قالی نیز برای قالی‌بافانی که دچار خسارت شده‌اند، تهیه می‌کنیم و در اختیار آنان قرار خواهیم داد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بیان داشت: بسیاری از بانوان در مناطق سیل‌زده برای نوروز امسال محصولاتی را آماده فروش کرده بودند اما سیل این امکان را از آنان گرفت. با رایزنی‌هایی که با مسئولان خراسان رضوی داشتیم تعدادی از بانوان استان در نمایشگاهی که در مشهد برپا شده است، حضور پیدا کرده‌اند. علاوه براین با همکاری شهرداری تهران نیز نمایشگاهی از تولیدات بانوان گلستانی در مترو و برج میلاد برپا خواهدشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار