مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: در روز ۲۱ ماه رمضان در اغلب شهرستان ها و شهرها و روستاهای بزرگ دسته روی عزاداری حضرت علی (ع) برگزار می شود.

دسته روی عزاداران علوی در گلستان برگزار می شود

به گزارش گلستان 24 ؛ حجت الاسلام ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مردم ما درک و اهتمام خوبی نسبت به شب های قدر داشته و حضور پررنگی را در این ایام دارند.

وی با بیان اینکه مردم ما لیالی قدر را درک کرده، درک می کنند و درک خواهند کرد، افزود: ویژه برنامه هایی را در سراسر استان برای شب های قدر پیش بینی کرده ایم و حدود دو هزار مکان مذهبی مانند مسجد و سایر اماکن مذهبی برای برگزاری مراسم قدر آماده شده است.

ولی نژاد گفت: بیش از هزار روحانی، بیش از هزار مداح و صدها قاری قرآن و دعاخوان برای اداره جلسات مذهبی ساماندهی شدند.

وی با بیان اینکه در شب های قدر تمام مساجد و اماکن مذهبی ما فعال است و پیگیر امور مردم خواهیم بود، تصریح کرد: در ۲۱ ماه رمضان در غالب شهرستان ها و شهرها و روستاهای بزرگ دسته روی عزاداری حضرت علی (ع) برگزار می شود که مقدمات کار فراهم شده است.

ولی نژاد بیان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم احیا در شب ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان انجام شده و روحانیون و مداحان حضور دارند و تاکنون مشکل خاصی وجود نداشته است.

وی با اشاره به اینکه خود را برای روز جهانی قدس و عیدسعید فطر آماده می کنیم، گفت: قرائت قرآن، دعای جوشن کبیر، مناجات ابوحمزه ثمالی، قرآن به سر، عزاداری امیرالمومنین (ع) و مناجات سحری از جمله برنامه هایی است که در شب های قدر انجام می شود و سفره های ساده افطار و سحر هم پهن خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار