مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: 25000 کودک بازمانده از تحصیل در گلستان شناسایی شدند که برای آموزش آنان 2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص دادیم.

 شناسایی 25000 کودک بازمانده از تحصیل در گلستان/ اختصاص 2 میلیارد تومان برای آموزش

به گزارش گلستان 24 ؛ احسان گوهری‌راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: براساس آخرین آمار حدود 25 هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شده‌اند که آموزش و پرورش نیز با توجه به رسالت خود اقدام به بازگرداندن بخشی از این کودکان بر سر کلاس‌های درس می‌کند.

وی افزود: از سوی وزارت کشور دو میلیارد تومان اعتبار برای کودکان بازمانده از تحصیل گلستان به این استان اختصاص پیدا کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: این اعتبار صرف خرید وسایل و تجهیزات موردنیاز برای دانش‌آموزان در مدارس دورافتاده و همچنین تهیه بسته‌های خدماتی و معیشتی برای آنان خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر در همه روستاهای دارای 20 خانوار استان مدارس مقطع ابتدایی فعال است برای همین پوشش تحصیلی استان در مقطع ابتدایی بالاتر از میانگین کشوری است.

گوهری‌راد افزود: بیشترین مشکل ما مربوط به مقطع متوسطه اول و دوم است که در برخی روستاها مدرسه نداریم و یا به دلیل مسائل اقتصادی و فرهنگی، خانواده‌ها از تحصیل فرزندان خود ممانعت به عمل می‌آورند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم از طریق افزایش تعداد مدارس شبانه‌روزی و تأمین هزینه رفت و آمد دانش‌آموزان به مدارس، این مشکلات را کمتر کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: برای سال تحصیلی آینده نیز اسامی دانش‌آموزانی که به دلیل مسائل اقتصادی امکان تحصیل برایشان فراهم نیست را احصا خواهیم کرد تا بتوانیم شرایط برای بازگشت آنان بر سرکلاس‌های درس را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار