استاندار گلستان با اشاره به اینکه اگر گلستان درگیر سیل نبود اشتغال اولویت اصلی استان بود، گفت: تلاش داریم امسال آثار مخرب سیل در استان را از بین ببریم.

 آثار مخرب سیل گلستان را امسال ازبین می‌بریم/احیاء بندر بازرگانی

به گزارش گلستان 24 ؛ هادی حق شناس عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار کرد: یک استاندار و یا دستگاه اجرایی نمی تواند به تنهایی استان را به مقصد برساند تلاش داریم با همکاری هر سه قوا و همه دستگاه های اجرایی گام مهمی در توسعه استان برداریم.

وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های توسعه ای استان بر اساس اسناد بالادستی از جمله برنامه های اقتصاد مقاومتی، بیانیه گام دوم انقلاب و … را در دستور کار داریم، افزود: هم اکنون اولویت اصلی در گلستان موضوع سیل و از بین بردن آثار آن است.

استاندار گلستان با یادآوری اینکه سیل به ۱۷ هزار واحد مسکونی گلستان خسارت زده و ۱۰ هزار واحد را کاملاً تخریب کرده است، ادامه داد: برای بازسازی و نوسازی استان به اعتبارات دولتی و تسهیلات نیاز داریم و تلاش داریم امسال آثار مخرب سیل در استان را از بین ببریم.

وی با بیان اینکه اگر گلستان درگیر سیل نبود اشتغال نخستین اولویت استان بود، اضافه کرد: هرچند در حوزه کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال در گلستان کارهای بزرگی انجام شده و نرخ بیکاری گلستان به ۹.۸ درصد رسیدن اما این موضوع برای مردم ملموس نیست و نرخ بیکاری فعلی مطلوب نیست.

حق شناس با اشاره به اینکه گلستان ظرفیت های غیرقابل انکاری دارد، تصریح کرد: رفع موانع تولید و ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاران از اولویت هایی است که مد نظر قرار داده ایم و برای ایجاد اشتغال پایدار در استان تلاش می کنیم.

وی توجه به بخش بازرگانی را از دیگر برنامه های خود برای استان اعلام و بیان کرد: ۲۰۰ میلیون دلار صادرات رقم قابل توجهی برای گلستان نیست و تلاش داریم با ایجاد منطقه آزاد اینچه برون، ثقویت بازارچه های مرزی و ایجاد منافع مشترک با ترکمنستان برای توسعه بخش بازرگانی استان گام های موثری برداریم.

وی از پیگیری برای تشکیل کمیسیون ممشترک ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت: دولت تلاش دارد با استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی و مناطق آزاد تحریم ها را دور بزند.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری استان و آشوراده را با رعایت الزامات زیست محیطی به شدت دنبال می کنیم افزود: اگر به داد خلیج گرگان نرسیم دریاچه ارومیه دیگری به وجود می آید، تلاش داریم مشکلات مخرب زیست محیطی در منطقه را با لایروبی کانال خوزینی و چاپاقلی حل کرده و بندرترکمن را به عنوان بندر بازرگانی احیاء کنیم.

وی بر توسعه فرهنگی و اجتماعی و همچنین رعایت حقوق شهروندی در گلستان تاکید کرد و آنها را شاخص توسعه استان دانست و خاطرنشان کرد: توسعه متوازن، اشتغال و حل مشکلات معیشت مردم و ایجاد امنیت از الزامات استان است.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار