فرمانداری آق قلا گفت: اجرای طرح "بانو یار" مسیر مناسبی است توانمندسازی اقتصاد خانواده و خود اشتغالی بانوان این شهر سیل زده است.

اجرای طرح "بانو یار" مسیر مناسبی است

به گزارش گلستان ۲۴؛ امیر شیر توماج پنجشبه در مراسم راه اندازی یکی از طرح های بانویار در روستاهای آق قلا گفت: اجرای طرح بانو یار و شناسایی بانوان و دختران تحصیل کرده و علاقمند به داشتن شغل، فرصت مناسب فراهم شدن زمینه حضور آنان در فعالیت های اجتماعی و نقش آفرینی بیشتر در اقتصاد خانواده است.

وی افزود: این طرح با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری و دستگاههای اجرایی مرتبط در سه روستای اکبر آباد بخش مرکزی، اتحاد ۱ و ۲ و اسلام آباد پائین بخش وشمگیر که در معرض مهاجرت هستند اجرا می شود.

توماج گفت: بانوان روستایی که اشتغال و کسب و کار خود را از دست دادند و یا کارگاه آنها در سیل اخیر از بین رفته از طریق صندوق روستایی حمایت می‌شوند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح گفتگوی خانواده با هدف کسب مهارتهای خانوادگی، طرح تاب آوری برای کمک به مردم آسیب دیده و طرح توان افزایی سازمانهای مردم نهاد از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای کاهش بحران‌های پس از حادثه و کمک به مردم آسیب‌دیده از سیل است.

به گفته وی طرح بانو یار در روستاهای هدف شهرستان آق قلا بصورت پایلوت استانی آغاز شده و نمایندگان دستگاه های اجرایی در حوزه اشتغال، کارآفرینی، کشاورزی، فنی و حرفه ای و بهداشت بصورت متمرکز در روستاهای هدف حضور یافته و به بانوان روستائی مشاوره و راهنمایی می دهند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار