مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: از مجموع هفت هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی که در طوفان، رانش زمین و سیل اخیر به طور کامل تخریب شده بود، عملیات ساخت چهار و ۲۰۰ واحد آغاز شد.

آغاز ساخت ۴۲۰۰ واحدمسکونی در مناطق سیل‌زده استان

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدتقی زمانی‎نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: از حدود 21 هزار واحدمسکونی خسارت دیده در حوادث اوایل امسال هفت هزار و 300 واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده و احداثی است.

وی افزود: تاکنون پرونده 17 هزار و 86 واحد مسکونی به بانک‌ها معرفی شده که از این تعداد 9 هزار و 480 فقره پرونده موفق به عقد قرارداد با بانک‌ها شده‌اند.

مدیرکل بنیادمسکن استان با اشاره به فعالیت بیش از یکصد پیمانکار در مناطق سیل‎زده  بیان داشت: کار ساخت چهار هزار و 200 واحد مسکونی در مناطق خسارت دیده استان آغاز شده است.

وی گفت: عملیات تعمیر هفت هزار و 230 واحد از 13 هزار و 700 واحد تعمیری نیز در استان آغاز شده است که تعمیر سه هزار و 407 واحد به اتمام رسید.

زمانی‌نژاد عنوان کرد: دو هزار و 650 فقره از واحدهای مسکونی در مرحله پی کنی قرار دارند. همچنین  فونداسیون یکهزار و 138 واحد نیز زده شده است.

وی همچنین از پرداخت 37 میلیارد و 430 میلیون تومان کمک بلاعوض به هشت هزار و 262 مالک خسارت دیده در استان خبر داد.

مدیرکل بنیادمسکن استان به توزیع 5 هزار و 430 تن سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری در مناطق سیل زده استان اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان برای احداث واحد مسکونی خسارت دیده 8 تن (160 پاکت) و برای تعمیر واحدهای خسارت دیده یک تن (20 پاکت) سیمان رایگان اختصاص داده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار