رییس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس درشرق گلستان اعلام کرد که تیم‌های امدادی این جمعیت در ایام محرم امسال به ۸۰۷ نفر از عزاداران حسینی حاضر در مساجد، تکایا، حسینیه ها، مصلی و امامزده یحیی بن زید (ع) این شهرستان خدمات پزشکی ارائه کردند.

هلال احمر گنبدکاووس به عزاداران حسینی خدمات ارائه کرد

گزارش گلستان ۲۴؛ اصغر نودهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعیت هلال احمر گنبدکاووس همچون سال‌های گذشته و با هدف ارائه خدمات پزشکی شامل تست فشار خون و کمک‌های اولیه به عزاداران حسینی درمجموع اقدام به اعزام ۲۲ تیم امدادی به مساجد، تکایا، حسینیه ها، مصلی نماز جمعه و امامزاده یحیی بن زید(ع) این شهرستان از اول تا دهم ماه محرم نمود.

وی افزود: ۱۶ تیم پزشکی از اول تا هشتم محرم به مساجد، تکایا و حسینیه‌های سطح شهر و برخی روستاهای بزرگ و نیز مصلی امام جعفر صادق (ع) گنبدکاووس اعزام شدند و در مجموع به ۴۷۰ نفر از عزاداران حسینی خدمات ارائه کردند.

نودهی اضافه کرد: ۶ تیم امدادی نیز در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در محل امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس مستقر بودند و در این دو روز به ۳۳۷ نفر از عزاداران حسینی و زائران این امامزاده خدمات پزشکی ارائه کردند که از این تعداد چهار نفر با همکاری اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی اعزام شدند.

به گفته وی، تکنسین، نجات‌گر و پرستار از اعضای تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر گنبدکاووس اعزامی به مساجد، تکایا، حسینیه ها، مصلی امام جعفر صادق (ع) و امامزاده یحیی ین زید(ع) این شهرستان در ایام محرم امسال بودند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است و حدود ۹۰ مسجد و حسینیه ویژه اهل تشییع دارد که در آن مراسم‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار