پویانمایی « شیرین و فرهاد» از تولیدات واحد پویانمایی مرکز گلستان به سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ۱۲G آمریکا راه یافت.

پویانمایی« شیرین و فرهاد» از گلستان به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه آمریکا راه یافت

گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، پویانمایی « شیرین و فرهاد» در قالب فیلم کوتاه 12 دقیقه‌ای بدون کلام و 3D به تهیه کنندگی و کارگردانی رحیم کریم‌زاده آماده پخش است.

این برنامه برداشتی آزاد از داستان شیرین و فرهاد نظامی گنجوی با مضمونی جدید، نقدی بر تاثیر منفی رسانه و وسایل ارتباط جمعی امروز به ویژه جامعه ایران است. قصه از آغاز حرکت شیرین بر اسب و اسب بر دوش فرهاد حین عبور از رودخانه و گذر زمان و اتفاق‌های امروزی و عوض شدن چهره و ظاهر شیرین را نشان می‌دهد، فرهادی که عاشق شیرین بود او را نمی‌شناسد در آب رها می‌کند و ادامه داستان.

نویسنده این اثر رحیم کریم‌زاده و سحر قائدی طراح شخصیت، فاطمه جلالی طراح استوری‌بورد، جواد صوفی مدل‌ساز، مل‌ساز پس‌زمینه رضا صفی هستند.

پویانمایی شیرین و فرهاد تاکنون جواز حضور در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه خلاق هند، جشنواره بین‌المللی لفت – آف آمریکا، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه انگلیس، نخستین جشنواره بین‌المللی وب فرانسه، سومین جشنواره فیلم‌های کوتاه موزیکال و جشنواره بین‌المللی فیلم های کوتاه آمریکا، جشنواره بین‌المللی جعبه سیاه سوئیس (BlackBox Film)  حضور داشته و هم اکنون در سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه ( 12G) در آمریکا مورد ارزیابی داوران قرار می‌گیرد.

این پویانمایی امسال در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها که در بجنورد برگزار شد، هدهد این جشنواره را برای گلستان به ارمغان آورد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار