مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان راهداری از دو مرحله‌ای شدن بازگشت زائران اربعین از مرز مهران خبر داد و گفت:‌ امسال ۴۰ هزار راننده مسئولیت حمل ونقل زئران اربعین را در کل کشور بر عهده خواهند داشت.

بازگشت زائران اربعین از مرز مهران ۲ مرحله‌ای شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ داریوش باقرجوان با اعلام این‌که 2540 شرکت حمل ونقل مسافر با 40 هزار راننده مسئولیت حمل ونقل زئران اربعین را در کل کشور بر عهده خواهند داشت، اظهار کرد: در تاسوعا و عاشورای امسال تعداد زائران کربلا نسبت به سال گذشته 2 برابر شد و پیش بینی می‌شود شمار زائران در اربعین نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تحلیل آمار و اطلاعات سال گذشته لزوم برنامه ریزی حمل ونقل مسافران در مرز مهران را دوچندان می کند،  افزود: امسال با هماهنگی های انجام شده سفر مسافران  از این مرز به صورت دو بخشی انجام خواهد شد. به این ترتیب که زائران از مرز مهران با توجه به مقصد نهایی خود به یکی از شهرها اندیمشک، همدان و کرمانشاه منتقل شده و سپس در مرحله دوم به مقصد نهایی خود انتقال می‌یابند.

وی تصریح کرد: در ایام اربعین حسینی، سفرهای رفت دربازه زمانی طولانی تری شکل می گیرد اما سفرهای برگشت فشرده تر شده و افزایش تقاضا به شبکه حمل ونقل مسافر فشار مضاعفی تحمیل می کند.

مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان راهداری به مردم اطمینان داد شبکه حمل ونقل مسافر کشور تمام توان خود را برای انجام سفرهای ایمن و راحت زائران اربعین حسینی به کار خواهد گرفت.

تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار