مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تشدید فعالیت بارشی در کشور تا اواسط این هفته، گفت: با توجه به تعطیلات پیش‌رو و احتمال افزایش سفرها توصیه می‌شود که مسافران و دستگاه‌های مسئول تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات را در نظر داشته باشند.

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش‌ها در کشور

به گزارش گلستان ۲۴؛ صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که سامانه بارشی فعال در کشور کماکان تا اواسط این هفته ادامه دارد، اظهار کرد: شدت بارش‌ها از امروز (۴ آبان) تا فردا خواهد بود. همچنین طی امروز بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که طی فردا و پس فردا (۵ و ۶ آبان ) کاهش دما در اغلب مناطق کشور قابل ملاحظه خواهد بود، تصریح کرد: این سامانه بارشی اکثر مناطق کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و طی امروز بارش در آذربایجان شرقی، زنجان، نیمه شرقی کردستان، کرمانشاه، ایلام، جنوب لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان، البرز، قزوین، قم، استان تهران، خوزستان و گیلان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

به گفته ضیائیان، طی فردا استان‌های زنجان، شرق کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات شرقی البرز، خوزستان، شمال بوشهر، شمال فارس، گیلان، مازندران و گلستان تحت تاثیر این سامانه قرار  می‌گیرند و بر شدت بارش‌ها در این مناطق افزوده می‌شود.

وی با بیان این که بارش برف در ارتفاعات کشور به ویژه ارتفاعات البرز پیش بینی می‌شود، گفت: فعالیت این سامانه بارشی سبب اختلال در تردد شهری، مه گرفتگی و لغزندگی جاده‌های کوهستانی می‌شود. همچنین احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن آب رودخانه‌ها وجود دارد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع  سازمان هواشناسی تاکید کرد: با توجه به تعطیلات پیش‌رو و احتمال افزایش سفرها توصیه می‌شود که مسافران و دستگاه‌های ذی‌ربط تهمیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به عمل آوردند.

به گزارش ایسنا براساس اعلام سازمان هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور امروز (۴ آبان ماه) و فردا (۵ آبان ماه) بارش در سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت همچنین دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز،تهران ، سمنان و دامنه‌های زاگرس و برخی مناطق شمال غربی کشور و استان‌های کردستان، همدان، لرستان، مرکزی، کرمانشاه، خوزستان،ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه  جنوبی فارس رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهند داشت. در بخش‌های از استان‌های اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

امروز (۵ آبان ماه) در استان‌های چهار محال و بختیاری، شمال خوزستان ،کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، مرکزی، کردستان و فردا( ۶ آبان ماه) در جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری،‌ شمال فارس، شمال و جنوب خوزستان، لرستان، کردستان، مرکزی، قزوین، زنجان، گیلان بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

دوشنبه (۶ آبان) به طور موقت بارش در شمال غرب کاسته می‌شود و گستره بارش‌ها محدود به مناطقی از غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی خواهد شد همچنین در بخش‌های از استان‌های اصفهان، شمال فارس، یزد، کرمان، جنوب خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

سه شنبه (۷ آبان ماه) عمده بارش در شمال غرب کشور و غرب سواحل دریای خزر خواهد بود.

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۵ و ۶ آبان ماه) بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی رشته کوه البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به‌صورت برف خواهد بود و در نیمه شمالی کشور کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود.

فردا (۵ آبان ماه) آسمان تهران ابری همراه با بارش باران در بعضی ساعات مه رقیق ، گاهی رگبار باران و وزش باد با احتمال رعد و برق و پس فردا (۶ آبان ماه) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران ، گاهی افزایش باد و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای هوا در این دو روز ۱۵ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار