رئیس ستاد بازسازی بنیادمسکن گلستان درباره آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده استان گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۹۳۱ واحد مرمت و تحویل مردم شده است و تا پایان ماه جاری نیز ۲ هزار واحد احداثی به بهره‌برداری می‌رسد.

۱۳ هزار واحد مسکونی سیل‌زده گلستان مرمت و تحویل شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ داوود خسروی صبح امروز در بازدید از روند بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده در استان اظهارداشت: روند بازسازی واحدهای مسکونی به خوبی پیش‌ می‌رود و واحدهایی که در سیل اخیر دچار خسارت شده بودند، تعمیر و تحویل مردم شدند.

وی افزود: از مجموع 21 هزار و 112 واحدمسکونی خسارت‌دیده در طوفان، رانش و سیل امسال 13 هزار و 705 واحد تعمیراتی و 7 هزار و 407 واحد نیز احداثی بود.

رئیس ستاد بازسازی بنیادمسکن استان با اشاره به ابلاغ سهمیه جدید برای تعمیر و احداث واحدهای مسکونی خسارت‌دیده در مناطق سیل‌زده استان گفت: تا کنون 13 هزار و 931 واحدمسکونی آسیب‌دیده در این مناطق مرمت و تحویل مردم شده است. علاوه براین در این مدت بیش از 117 میلیارد تومان کمک بلاعوض به بیش از 23 هزار خانوار سیل‌زده در استان پرداخت شد.

وی با اشاره به همکاری خوب بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده بیان داشت: تا کنون 27 هزار و 620 نفر برای دریافت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض ساخت و نوسازی و معیشتی به بانک‌ها معرفی شده‌اند که با 23 هزار و 710 مالک خسارت‌دیده قرارداد بسته شده است.

خسروی با تأکید براینکه تلاش بنیادمسکن تحویل خانه‌های سیل‌زدگان تا پایان امسال است، خاطرنشان کرد: از 7 هزار و 407 واحدمسکونی تخریبی، ساخت 6 هزار و 615 واحدمسکونی معادل 86  درصد کل واحدهای احداثی آغاز شد.

به گفته وی آواربرداری 3 هزار و 312 واحد، فونداسیون 5 هزار و 163 واحد، اسکلت 4 هزار و 104 واحد و سقف 2 هزار و 603 واحد نیز در حال انجام است.

رئیس ستاد بازسازی بنیادمسکن استان بیان داشت: همچنین دیوار چینی و عملیات ساختمانی 22 درصد واحدهای احداثی به تعداد یکهزار و 687 واحد در حال انجام است و تا پایان ماه جاری 2 هزار واحدمسکونی به بهره‌برداری می‌رسد.

تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار