سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی، از آمادگی برای برخورد با عاملان افزایش غیرقانونی قیمت‌ها خبر داد و گفت: بازار فعلا آرام است.

با افزایش غیرقانونی قیمت‌ها برخورد می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات از اعلام آمادگیِ برخورد با عاملانِ افزایش غیرقانونی قیمت‌ها گفت: همه دستگاه‌های مربوط به‌صورت خاص آماده هستند تا با افراد خاطی در افزایش غیرقانونی قیمت‌ها برخورد جدی کنند.

وی افزود: بازار فعلاً آرام است و تخلفی انجام نشده است؛ ضمن اینکه برخورد تعزیراتی با کسانی که کالایی را احتکار کنند جدی خواهد بود.

ذخایر کالایی در شرایط مناسب

همچنین عباس تابش، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در جلسه تنظیم بازار سهمیه سرویس مدارس، آموزش رانندگی و همه مراکزی که خدمات خاص می‌دهند و در جلسات گذشته به آن پرداخته نشده بود، دیده شد.

وی افزود: هیچ نواع افزایش نرخ کالایی نداریم و با هر گونه افزایش برخورد جدی می‌شود؛ ضمن اینکه از بسیج اصناف و خود مردم برای کنترل قیمت، کمک خواهیم گرفت.

تابش درباره تاثیر افزایش نرخ بنزین بر حمل‌ونقل کالایی گفت: حمل‌ونقل کالای بین شهری بیشتر با گازوئیل است و تاثیری در افزایش نرخ ندارد.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه ذخایر کالایی ما درحال‌حاضر شرایط خوبی دارد، افزود: هیچ نگرانی از بابت کالاهای اساسی نداریم. تابش گفت: اجرای سیاست اصلاح نرخ بنزین نباید هزینه‌ای اضافی به خانوار تحمیل کند.

مصرف بنزین ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

همچنین در این برنامه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم در این بر نامه گفت: با سهمیه بندی بنزین، مصرف ۸ الی ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

امیر وکیل‌زاده افزود: اگر کسی کارت سوختش گم شده یا به هر دلیلی کارت به دستش نرسیده از امروز تا ۶ ماه سهمیه‌اش محفوظ است.

وی گفت: با سهمیه بندی بنزین، مصرف میانگین کاهش می‌یابد. وکیل‌زاده گفت: وقتی سوخت ارزان است تولید‌کننده خودرو زیاد تمایل ندارد که مصرف سوخت ماشین تولیدی را پایین بیاورد؛ چون برای خریدار، مصرف خودرو مهم نیست.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: پیش‌بینی من اینست که ۸ الی ۱۰ درصد شاهد کاهش مصرف باشیم.

وکیل‌زاده افزود: بنزین سوپر به صورت سهمیه‌ای نیست و به صورت آزاد عرضه می‌شود. وی گفت: با اجرای این طرح سود قاچاق کم می‌شود و با این حساب، قاچاق سوخت دیگر انگیزه‌ای به قاچاقچی و دلال نمی‌دهد.

وی افزود: ذخایر جایگاه‌ها به حد کافی است و جای نگرانی نیست.

منبع: شبکه خبر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار