نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اقدام کارخانه‌های تولید لاستیک در عدم توزیع این محصول در بازار، احتکار محسوب شده و بر اساس قانون دستگاه قضا باید با محتکران برخورد جدی کند.

عزم جدی دستگاه قضا برای برخورد با محتکران لاستیک

به گزارش گلستان ۲۴؛ یحیی کمالی‌پور نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در واکنش به کاهش توزیع لاستیک تولید داخل در بازار و افزایش نرخ این محصول، گفت: متأسفانه پس از افزایش نرخ بنزین در کشور، کارخانه‌های تولید لاستیک عملا از توزیع و فروش لاستیک در بازار امتناع ‌و اعلام کرده‌اند که تا زمان تثبیت قیمت‌ها محصول را در بازار عرضه نخواهند کرد.

عدم توزیع لاستیک در بازار توسط کارخانه‌ها احتکار است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدام کارخانه‌های تولید لاستیک در عدم توزیع این محصول در بازار، احتکار محسوب شده و بر اساس قانون دستگاه قضا باید با محتکران برخورد جدی کند.

قیمت لاستیک تا اطلاع ثانوی نباید افزایش یابد

بر اساس دستور سران سه قوه، نرخ هیچ محصولی تا اطلاع ثانوی نباید افزایش یابد، حال کارخانه‌های تولید داخلی لاستیک چگونه به دنبال افزایش دادن رسمی نرخ لاستیک در بازار هستند

وی گفت: بر اساس دستور سران سه قوه، نرخ هیچ محصولی تا اطلاع ثانوی نباید افزایش یابد، حال کارخانه‌های تولید داخلی لاستیک چگونه به دنبال افزایش دادن رسمی نرخ لاستیک در بازار هستند؟

افزایش نرخ لاستیک در شرایط کنونی تخلف محرز قانونی است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: افزایش نرخ لاستیک در شرایط کنونی تخلف محرز قانونی است و دستگاه‌های نظارتی باید جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرند.

کمالی پور تصریح کرد: قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم باید از سوداگری دلالان در بازار لاستیک خودرو جلوگیری کند، زیرا این مسئله بازار را دچار التهاب و تنش خواهد کرد.

کارخانه‌های تولید داخل لاستیک به هیچ وجه حق افزایش قیمت‌ها را ندارند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: کارخانه‌های تولید داخل لاستیک در شرایط کنونی به هیچ وجه حق افزایش قیمت‌ها را ندارند و قطعا باید با این مسئله به صورت جدی برخورد شود.‌

منبع: خانه ملت

 

ارسال نظر

آخرین اخبار