قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۵۴ دلار و ۱۹ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا (۹۸/۰۹/۰۵)

به گزارش گلستان ۲۴؛ در حالی که ادامه مذاکرات بین امریکا و چین احتمال انعقاد دستیابی به یک توافق تجاری را تقویت کرده و موجب کاهش تقاضا برای خرید طلا شده است، نرخ فلز زرد روز سه شنبه به پایین‌ترین رقم در طی ۲ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۵۴ دلار و ۱۹ سنت رسید. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد افت به ۱۴۵۳ دلار و ۸۰ سنت رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «ما شاهد پیشرفت هایی در مذاکرات تجاری هستیم. همچنین انتظار داریم این هفته آمارهای اقتصادی مثبتی را شاهد باشیم و همه اینها موجب افزایش اشتها برای ریسک‌پذیری و افت اقبال سرمایه‌گذاران به بازار طلا می‌شود.»

لیو هه، معاون نخست وزیر چین، رابرت لایتیزر، نماینده تجاری امریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه داری این کشور امروز در مورد مسائل مرتبط با توافق تجاری به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند. دو روز پیش یک رسانه چینی از نزدیک تر شدن طرفین به توافق خبر داده بودند.

به دنبال افزایش امیدواری‌ها نسبت به انعقاد توافق تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، ارزش سهام در بازارهای آسیایی افزایش داشته و ارزش دلار نیز به نزدیکی بالاترین رقم‌های ۲ هفته گذشته رسیده است.

همچنین در یک اقدام دیگر که حکایت از کاهش سطح تنش در مذاکرات دارد، چین روز یکشنبه اعلام کرد که حمایت‌های خود از حقوق مالکیت معنوی را تقویت خواهد کرد.

طلا که همواره در مواقع بروز آشفتگی‌های سیاسی و اقتصادی به عنوان یک محل امن برای سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود، از ابتدای امسال و با بالا گرفتن آتش جنگ تجاری، بیش از ۱۳ درصد گران شده است. جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو امریکا دیروز گفت، مقامات این بانک چشم‌انداز مثبتی در مورد وضعیت اقتصادی امریکا دارند.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار