قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا (۹۸/۰۹/۰۶)

به گزارش گلستان ۲۴؛ پس از آنکه ترامپ اظهارکرد که واشنگتن به انعقاد توافق تجاری با پکن نزدیک شده و موجب شد تا تقاضا برای دارایی پرریسک افزایش یابد، نرخ طلا امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. نرخ فلز زرد در جلسه قبل به پایین‌ترین رقم در ۲ هفته اخیر یعنی ۱۴۵۰ دلار و ۳۰ سنت رسیده بود. نرخ طلا در بازار امریکا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۵۹ دلار و ۳۰ سنت رسید.

ترامپ روز سه شنبه گفت، واشنگتن و پکن به انعقاد فاز نخست یک توافق تجاری نزدیک شده‌اند. دیروز مذاکره‌کنندگان ارشد دو کشور توافق کردند کار بر روی موضوعات باقیمانده را ادامه دهند.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «پس از مذاکرات تلفنی دیروز بین مقامات امریکایی و چینی همه خوش بین هستند.»

پس از آنکه به دنبال انتشار خبرهای مثبت تجاری ارزش دلار افزایش داشت و شاخص‌ها در بورس وال استریت شاهد رشد بود، امروز ارزش سهام در بازارهای آسیا نیز افزایش داشت.

اما به گفته اسپیواک «در مقطع فعلی، بازارها واکنش چندان زیادی نشان نخواهند داد مگر آنکه توافق تجاری به صورت قطعی امضا شود یا تحول ملموسی اتفاق بیافتد.»

سرمایه‌گذاران همچنان نگران لوایح تصویب شده در کنگره امریکا در حمایت از معترضان هنگ کنگی و تاثیر منفی آن بر مذاکرات تجاری هستند.

در بخش تجاری چین، آمارها نشان می‌دهد که سوددهی شرکت‌های چینی در ماه اکتبر بیشترین افت را در طی ۸ ماه گذشته داشته است. پیشتر، اعتماد مصرف‌کننده در امریکا در ماه نوامبر برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته بود. در این وضعیت، نرخ طلا از ابتدای امسال تاکنون عمدتا به دلیل اختلافات تعرفه‌ای بیش از ۱۳ درصد افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار