رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش‌بینی می‌شود که اوایل هفته آینده نرخ دام زنده و به طبع آن گوشت قرمز در بازار کاهش یابد.

وعده تازه؛ گوشت قرمز ارزان می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از نوسان جزئی نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: با توجه به پرداخت یارانه معیشتی خانوار و واریز حقوق کارمندان و کارگران تقاضا برای خرید گوشت در بازار افزایش یافت که همین امر تا حدودی بر التهاب نرخ گوشت در بازار دامن زد.

او افزود: با توجه به شرایط کنونی بازار در هفته آینده می‌توان برآورد دقیق‌تری از وضعیت نرخ در بازار داشت.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: هم اکنون مقداری دام به صورت محدود در حال خروج از کشور است که اگر روند نوسان نرخ دلار ادامه نیابد به سبب صعب‌العبور بودن راه‌ها ناشی از برف و باران قاچاق دام به میزانی نخواهد بود که بتواند بر روند بازار تأثیر بگذارد.

ملکی نرخ کنونی هر کیلو دام زنده را ۳۷ تا ۳۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: درحال‌حاضر روند عرضه دام مناسب است و پیش‌بینی می‌شود در اوایل هفته آینده قیمت‌ها کمی کاهش یابد و بازار مجدد به آرامش برسد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان با انتقاد از اظهارنظر برخی افراد پیرامون صادرات دام تصریح کرد: اگر چه برخی از افراد اظهاراتی مبنی بر انباشت دام در واحد‌های دامداری به بهانه دریافت مجوز صادرات مطرح می‌کنند، اما صدور مجوز و خروج دام از کشور می‌تواند به تلاطم نرخ گوشت در بازار منجر شود از این رو تقاضا داریم که پشتیبانی امور دام در صورت انباشت دام روی دست دامداران خود اقدام به خرید تضمینی و ذخیره‌سازی در سردخانه‌ها کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

ارسال نظر

آخرین اخبار