با توجه به نوسانات قیمت سکه و ارز در روزهای اخیر، با فرض ثبات شرایط انتظار می‌رود سکه طی روزهای آینده بخشی از عقب افتادگی خود را نسبت به نرخ ارز جبران کند.

قیمت سکه تا چند روز دیگر چه می‌شود؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ قیمت ارز و سکه در هفته گذشته نوسانات بسیاری را تجربه کرد و سکه امامی در رقم چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورد که در این زمینه دنیای اقتصاد روند این دو بازار را پیش‌بینی کرده که در ادامه می‌خوانید.


سکه طرح جدید پنج‌شنبه گذشته به قیمت ۴ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان معامله شد. تغییرات قیمت سکه طی هفته اخیر بسیار محدودتر از نرخ ارز بود. نرخ دلار طی هفته قبل صعود ۷/ ۱ درصدی را تجربه کرد.

با وجود این، سکه به رشد اندک ۱/ ۰ درصدی بسنده کرد. این درحالی است که قیمت طلا در بازار جهانی هم در این بازه زمانی با رشد ۴/ ۰۴ درصدی همراه بود.

طلای جهانی پنج‌شنبه قبل پس از استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا توسط مجلس نمایندگان این کشور برای ساعاتی سقف قیمتی دو هفته اخیر خود را لمس کرد.

قیمت اونس ساعت ۱۶ دیروز هم صعودی بود. به این ترتیب با فرض ثبات شرایط انتظار می‌رود سکه طی روزهای آینده بخشی از عقب افتادگی خود را نسبت به نرخ ارز جبران کند.

سرگردانی دلار در مسیریابی

نرخ دلار در آخرین روز کاری هفته گذشته به ۱۲ هزار و ۹۷۰ تومان رسید و شاخص ارزی کشور با رشد هفتگی ۷/ ۱ درصدی همراه شد.
 


دلار معاملات هفته قبل را در میانه کانال ۱۲ هزار تومان آغاز کرد و در نیمه دوم هفته عمدتا حول مرز ۱۳ هزار تومان نوسانی رفت و برگشتی داشت.

شایعات مرتبط با بازگشت ایران به لیست سیاه FATF موجب تلاطم بازار ارز در مقطعی از هفته گذشته شد. با وجود این، تغییرات نرخ دلار در روزهای اخیر محدودتر شده است.

گروهی از فعالان بازار ارز عقیده دارند دلار در مقطع کنونی بیش از هر عامل دیگری به نقاط حمایتی و مقاومتی واکنش نشان می‌دهد. عده‌ای نیز حرکت محدود آن را مرتبط با انتظار بازار برای اخبار حوزه سیاست خارجی می‌دانند.

/کارگر آنلاین

ارسال نظر

آخرین اخبار