قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۴۸۱ دلار و ۶۴ سنت رسید و دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

قیمت جهانی طلا (۹۸/۰۹/۳۰)

به گزارش گلستان ۲۴؛ در حالی که در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی و در شرایطی که بازارهای مالی به دلیل کاهش نگرانی‌ها از تنش‌های تجاری شاهد ارقام بی‌سابقه‌ای بوده اند، نرخ طلا روز جمعه نوسان نرخ حدودا ۵ دلاری را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۴۸۱ دلار و ۶۴ سنت رسید و دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند. نرخ طلا در بازار امریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۴۸۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

باب هابرکورن، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آر جی او گفت: «نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بازارهای بورس بیش از اندازه رشد کرده‌اند. و سرمایه‌گذاران که برای حفاظت از سرمایه هایشان اقدام به خرید طلا می‌کنند.»

ارزش سهام در بازارهای بورس جهان روز جمعه به ارقامی بی‌سابقه رسید، در حالی که ارزش دلار امریکا در برابر سبد ارزهای عتبر جهانی در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی ۶ هفته اخیر قرار گرفت.

پس از آنکه آمارها نشان داد که اقتصاد امریکا در سه ماهه سوم رشدی نسبی را شاهد بوده، رشد نرخ طلا کمتر شد.

هابرکورن افزود: «ارزش دلار بالا رفته زیرا آمارها نشان می‌دهد که وضعیت اقتصادی امریکا خوب است. آمارهای رشد تولید ناخالص داخلی امریکا مثبت بوده است.»

آمارهای مثبت اقتصادی اخیر و خوش بینی نسبت به کاهش تنش‌های تجاری میان امریکا و چین احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در آینده نزدیک را افزایش داده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری امریکا گفته امریکا و چین فاز نخست توافق تجاری را در اوایل ماه آینده میلادی امضا خواهند کرد.

قیمت طلا از ابتدای امسال میلادی تاکنون تحت تاثیر جنگ تجاری بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار