قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۴۹۰ دلار و ۶۲ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۹۸/۱۰/۰۳| هر اونس ۱۴۹۰ دلار و ۶۲ سنت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای ناامید کننده از اقتصاد آمریکا و نگرانی ها در مورد توافق تجاری میان آمریکا و چین موجب تقویت سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد افزایش به 1490 دلار و 62 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.41 درصد رشد به 1494 دلار و 80 سنت رسید.

ثبت سفارشات جدید برای کالاهای سرمایه ای تولید امریکا در ماه نوامبر رشد اندکی داشته و میزان صادرات این کالاها نیز کاهش داشته است. این آمارها نشان می دهد که سرمایه گذاری پایین بنگاه های اقتصادی احتمالا در سه ماهه پایانی سال میزان رشد اقتصادی این کشور را پایین آورده است.

اقتصاد کانادا نیز رشد اقتصادی منفی 0.1 درصد را در ماه اکتبر تجربه کرده که اولین رشد منفی ماهانه از ماه فوریه تاکنون است. عامل دیگری که موجب افزایش نگرانی های تجاری شده اظهارات یک دیپلمات ارشد چینی بوده که گفته محدودیت های تجاری، اقتصادی و علمی آمریکا علیه چین و شیطنت های این کشور علیه حاکمیت پکن در حال تاثیرگذاری بر ثبات و توسعه جهانی است.

شرکت معدن کاری آنگلوگلد آشانتی آفریقای جنوبی و شرکت همکارش آی ام گلد قصد دارند سهام خود در پروژه سادیولا در مالی را به قیمت 105 میلیون دلار واگذار کنند.

بر اساس اعلام وزارت دارایی روسیه، تولید طلا در این کشور در 8 ماهه نخست سال جاری میلادی با 19.5 درصد رشد به 232.16 تن رسیده است.

در سایر بازارها، قیمت فلز پالادیوم امروز با 0.3 درصد کاهش به 1870 دلار و 38 سنت رسید. قیمت نقره نیز به 17 دلار و 42 سنت رسید. پالادیوم نیز 0.7 درصد کاهش داشت و به 929 دلار و 53 سنت رسید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار