عملیات اجرایی ۲۳۰۹ واحد طرح اقدام ملی مسکن در ۲۳ شهر استان مازندران آغاز شد و ۸۱۰ واحد مسکن مهر در ۱۲ شهر استان نیز به بهره برداری رسید.

اسلامی: مسکن ملی همان مسکن مهر نیست/ ۲۴۰ هزار نفر متقاضی مسکن ملی شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ صبح امروز پنجم دی ماه آیین آغاز عملیات اجرایی ۲۳۰۹ واحد طرح اقدام ملی مسکن در ۲۳ شهر استان مازندران با حضور وزیر راه و شهرسازی، مقامات استانی مازندران، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، دامادی و یوسف نژاد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل استانی برگزار شد. 

محمد اسلامی افزود: در مجموع در قالب طرح اقدام ملی مسکن حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح شهرهای ایران با مشارکت متقاضیان ساخته می شود.

محمد اسلامی اظهار داشت: ۲۴۰ هزار نفر در مرحله اول در طرح ملی اقدام ثبت نام کردند.
 
وی اضافه کرد : حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در بافت فرسوده و مابقی در سایر اراضی پیش بینی با مشارکت مردم احداث خواهد شد و این وزارتخانه نیز کار نظارت بر ساخت این واحد ها را انجام می دهد.
 
به گفته وی، متقاضیان ساخت مسکن ملی در بافت فرسوده از تسهیلات یارانه ای تا سقف ۵۰ درصد وام مورد نیاز برخوردار خواهند شد.
 
وزیر راه و شهرسازی  خاطرنشان کرد: براساس تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن این نهاد حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر را  اجرایی می کند.
 
اسلامی در مورد مقایسه طرح اقدام ملی مسکن با مسکن مهر دولت گذشته گفت: طرح اقدام ملی مسکن متقاضی محور بوده به طوری که مردم سازنده اصلی مسکن هستند و ما ضمن نظارت، کارهای پشتیبانی را انجام می دهیم.

وی افزود: این طرح دارای تاسیسات زیربنایی بوده و برخورداری دارد و این طرح مثل مسکن مهر نیست در مسکن مهر چند هزار واحد ساخته متقاصی ندارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نقش مردم در این پروژه‌ها اساسی بوده و دولت نقشی ندارد، تصریح کرد: مردم متناسب با توانایی خود در بازه زمانی مشخص مسکن احداث می‌کنند.

وی بیان کرد: ۸۱۰ واحد مسکن مهر در ۱۲ شهر استان با ۸۰۴ هزار میلیون ریال اعتبار امروز افتتاح و ۱۶۹۵ واحد باقی مانده نیز تا پایان دولت بهره برداری می‌شود.

محمد اسلامی همچنین در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع‌های کنار گذر شمالی ساری با اشاره به اینکه شانی جز خدمتگزاری نداریم و در شرایط سخت باید برای مردم کار کنیم، اظهار داشت: امسال در شرایط بد مالی، هزار میلیارد تومان در راه‌های مواصلاتی شمال کشور هزینه کردیم.

وی افزود: روند اجرای پروژه‌ها مطلوب است و منطقه یک آزاد راه تهران شمال، بخشی از محور هراز، پل پل سفید را در ایام الله دهه فجر افتتاح می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح در مرکز استان با هدف کاهش ترافیک در ساری انجام می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم پروژه خط آهن گرمسار به اینچه برون را فعال کنیم.

اسلامی با بیان اینکه پروژه‌های راه‌ها و اتوبان را فعال می‌کنیم تا بتوانیم در توسعه زیرساخت‌ها موفق عمل کنیم، افزود: شورای شهر و شهرداری برای تسریع در اجرای پروژه سه راه جویبار اقدام کند.
 

در این آیین با دستور وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی احداث ۲۰۳۹ واحد طرح اقدام ملی مسکن آغاز شد. سهم استان مازندران از طرح اقدام ملی مسکن ۱۸ هزار واحد است.

اسلامی همچنین ۸۱۰ واحد مسکن مهر در استان مازندران را افتتاح کرد. این واحدها در شهرستان های ساری، بهشهر، نکا، قائم شهر، بابل، آمل، شیرگاه بابلسر، محمود آباد، چالوس، تنکابن و رامسر واقع شده است.

یادآور می شود با افتتاح ۸۱۰ واحد امروز، ۱۶۹۵ واحد دیگر باقیمانده تا پرونده مسکن مهر مازندران بسته شود. 

 

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

 

ارسال نظر

آخرین اخبار