رضایی گفت:کارت سوخت خودرو‌های فاقد بیمه شخص ثالث پس از دومین اخطار باطل خواهد شد.

ابطال کارت سوخت خودرو‌های فاقد بیمه شخص ثالث پس از دومین اخطار

به گزارش گلستان ۲۴؛ شهرام رضایی مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با خبرگزاری میزان با اشاره به عدم صدور کارت سوخت برای کسانی که بیمه شخص ثالث ندارند؛ اظهار کرد:طی روز‌های اخیر پیامک‌هایی مبنی بر ابطال کارت سوخت کسانی که هنوز نسبت به دریافت بیمه سخص ثالث اقدام نکرده اند؛ ارسال شده است و این موضوع مطابق ماده ۴۸ که بیمه شخص ثالث را اجباری می‌کند و کارت سوخت به این افراد تعلق نمی‌گیرد.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: مطابق این قانون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مکلف است از صدور هر گونه کارت سوخت و تخصیص اولیه سهمیه یا ادامه آن برای وسایل نقلیه فاقد بیمه خودداری کند و از سوی دیگر بیمه مرکزی و نیروی انتظامی باید اطلاعات مربوط به وسایل نقلیه را در اختیار این ستاد قرار دهد.
وی افزود: با اتصال بین سامانه هوشمند سوخت و بیمه مرکزی، در روز‌های اخیر تعدای پیامک‌های به افرادی که هنوز بیمه شخص ثالث را دریافت نکرده اند، ارسال شد و توصیه شده نسبت به دریافت بیمه سخص ثالث برای جلوگیری از قطع کارت سوخت اقدام کنند.
رضایی ابراز کرد: هنوز زمانی دقیقی برای ابطال کارت سوخت در نظر گرفته نشده است و، اما به طور یقین اخطار دومی نیز در این خصوص اعلام خواهد شد و پس از کارت سوخت طرف باطل می‌شود.
مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابراز کرد: در صورت دریافت پیامک اول مبنی بر عدم بیمه شخص ثالث، مالک خودور باید به سامانه بیمه مراجعه و ضمن استعلام نسبت به تهیه بیمه شخص ثالث اقدام کند.

/کارگرآنلاین

ارسال نظر

آخرین اخبار