گل محمدی موجود در گلاب کاربردهای زیادی مثل ضدآفتاب، ازبین برنده لک و جای جوش، آبرسانی و پاک کنندگی آرایش دارد که می تواند کمک بزرگ برای سلامت پوستتان باشد.

برای داشتن پوستی زیبا، از گلاب استفاده کنید

به گزارش گلستان ۲۴؛ در فصل پاییز، پوست به دلیل خشکی هوا به سرعت خشک، شکننده و تیره می شود بنابراین اگر ساعات زیادی را بیرون از خانه به سر می برید و به طور مرتب نیاز به مرطوب کننده دارید، پیشنهاد ساده ما آن است که کمی گلاب و آب را داخل بطری اسپری بریزید تا هر موقع که احساس کردید پوستتان خشک شده است، روی پوست خود اسپری کنید. این کار ظرف مدت کوتاهی به شما ظاهری باطراوت تر می بخشد.

جایگزین طبیعی مواد آرایشی

گلاب جایگزینی ملایم و طبیعی برای تونرهای شیمیایی و حاوی الکل است. کمی پنبه را به گلاب آغشته کنید و روی پوست بکشید تا آلودگی های روزانه ای که در عمق پوستتان نفوذ کرده است، پاک شود. آرایشگران حرفه ای از ماسک های گلاب برای آبرسانی و مرطوب کنندگی زیر آرایش استفاده می کنند.
به جای خرید پا ک کننده های آرایشی گران از گلاب استفاده کنید و مطمئن باشید که قدرت پاک کنندگی این ماده از برندهای مشهور کمتر نیست. گلاب حتی می تواند آرایش ضدآب چشم را پاک کند و باعث قرمزی و تحریک پوست هم نشود.

گلاب برای کدام پوست ها مناسب است؟

می توان از گلاب برای انواع پوست ها استفاده کرد. گلاب پوست های خشک را آبرسانی، پوست های چرب را تقویت و پوست های حساس و قرمز را آرام می کند. می توانید از گلاب برای استریلیزه کردن زخم و کمک به بهبود آن هم استفاده کنیم. قبل از استفاده از گلاب بهتر است پوست صورتتان را با آب داغ بخور دهید تا منافذ پوست باز و اثرگذاری آن بیشتر شود. نگران نباشید گلاب قابض است و پس از شست و شوی صورتتان، منافذ بازشده را می بندد.

منبع: سلامت نیوز

 

ارسال نظر

آخرین اخبار