دومین مرحله یارانه معیشتی دیشب به حساب سرپرستان خانوار واریز شد؛ در این مرحله ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار به لیست یارانه بگیران آذر ماه افزوده شده‌اند. اما آنها که هنوز یارانه معیشتی نگرفته‌اند، چه می‌توانند کنند؟

آنها که یارانه معیشتی نگرفتند، چه کنند؟
به گزارش گلستان ۲۴؛ دور اول این یارانه پس از گران شدن بنزین در روز ۲۴ آبان ماه، طی سه مرحله تا دوم آذر ماه واریز شد و دومین دور آن به دی ماه رسید.
 
براساس اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه در اولین مرحله پرداخت حمایت معیشتی به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار معادل حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه سوخت پرداخت شده است.
 
طبق اعلام مهدی قمصریان، سخنگو سازمان برنامه و بودجه، در این مرحله ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار دیگر که درخواست بررسی مجدد آنها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تایید شده‌اند حمایت معیشتی مرحله اول و دوم را همزمان دیشب دریافت کرده‌اند. اما جاماندگان چه باید کنند؟
 
طبق اطلاعیه روز گذشته سامانه معیشتی، «طی روزهای سوم الی بیستم آذر ماه، ۶۶۶ هزار و ۷۷۴ سرپرست خانواری که در لیست یارانه بگیران نبودند و خود را حائز دریافت بسته حمایت معیشتی می دانستند ، اقدام به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #۶۳۶۹* کردند ، این افراد می توانند از ( ساعت ۲۲ دیشب، سه شنبه۱۰ دیماه) با مراجعه به سایت hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت این بسته اقدام نمایند.
 
برای ثبت نام نیز سرپرست خانوار باید اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند.
 
مهلت ثبت درخواست در سایت، از ساعت ۲۲ امشب مورخ دهم دی ماه به مدت ۱۴ روز ( تا ۲۴ دیماه) فراهم شده است.
 
پس از بررسی اولیه اطلاعات و تعیین وضعیت، نتیجه بررسی درخواست متقاضیان به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه، پیامک خواهد شد.»
 
پیش از این هم در ۱۱ آذر ماه، سخنگوی ستاد طرح حمایت معیشتی دولت گفته بود: جاماندگان طرح که پیامک ارسال کردند اما کد رهگیری دریافت نکردند با وارد کردن شماره حساب واریز یارانه‌های نقدی به جای کد رهگیری در سایت Hemayat.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند.
 
همچنین بنا به اعلام حسن میرزایی: در خصوص وضعیت این افراد تا پایان دی ماه تعیین تکلیف می‌شود و برای این که در فرایند شناسایی دقت فدای سرعت نشود قرار شده است که نتیجه شناسایی این افراد تا پایان دی ماه به سازمان برنامه و بودجه داده شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار