به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که سازمان بهداشت جهانی از اعلام وضعیت فوق العاده بین‌المللی در مورد ویروس کرونای چینی خودداری کرده است، سرمایه‌گذاران به بازارهای پرریسک متمایل شده‌اند و این مسئله سبب کاهش نرخ طلا شده است. با این وجود، نرخ فلز زرد در مسیر رشد هفتگی قرار دارد.

آخرین نرخ جهانی طلا (۹۸/۱۱/۰۴)

به گزارش گلستان ۲۴؛ بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۰ دلار و ۵۰ سنت رسید. در این هفته نرخ فلز زرد حدود ۰.۳ درصد رشد داشته است. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۵۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه اعلام کرد، ویروس کرونای جدید که در چین شایع شده و به چند کشور دیگر گسترش یافته است هنوز به یک وضعیت فوق العاده بین‌المللی منجر نشده اما این سازمان «دقیقه به دقیقه» در حال رصد تحولات مربوط به این بیماری است. پس از بیانیه سازمان بهداشت جهانی، ارزش سهام در بازارهای آسیایی اندکی تقویت شد.

جشن‌های سال نوی چینی آغاز شده و انتظار می‌رود صدها میلیون نفر در این کشور به سفر بروند. همین مسئله بیم گسترش این بیماری را افزایش داده است.

ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی در جلسه قبل و پس از آنکه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را تغییر نداد، در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه اخیر در نوسان بود و همین مسئله به کاهش نرخ طلا کمک کرد.

سرمایه‌گذاران اکنون منتظر نخستین نشست سیاستگذاری فدرال رزرو امریکا طی روزهای ۲۸ و ۲۹ ژانویه هستند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا قرار است روز چهارشنبه پیمان جدید تجاری بین امریکا، مکزیک و کانادا را به امضا برساند. حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه با ۰.۲ درصد رشد به ۹۰۰.۵۸ تن رسید.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار