در حالی که نگرانی‌ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا افزایش یافته و نرخ پایین بهره در کشورهای جهان موجب خنثی شدن تاثیر آمارهای قوی اقتصاد امریکا شده است، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت.

قیمت جهانی طلا (۹۸/۱۱/۱۹)

به گزارش گلستان ۲۴؛ قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۵۷۰ دلار و ۴۴ سنت رسید اما در مجموع معاملات هفتگی افت ۱.۲ درصدی را شاهد بود. قیمت طلا در بازار امریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۵۷۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.

تای وونگ تحلیلگر بازار طلا در موسسه بی‌ام او گفت‌: «به نظر می‌رسد که نگرانی بازار در مورد ویروس کرونا در حال افزایش است... این واکنش شدید و سریع در بازار طلا به اخبار کرونا کاملا گویاست. با توجه به سیگنال‌های اقتصادی مخابره شده تقاضا برای طلا به شدت بالا رفته است.»

آمارها نشان می‌دهد که رشد اشتغال در بخش غیرکشاورزی امریکا در ماه گذشته ۲۲۵ هزار مورد بوده که بالاتر از ۱۶۰ هزار فرصت شغلی پیش‌بینی شده توسط تحلیلگران در نظرسنجی رویترز است.

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر بازار طلا، نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی و افزایش تعداد تلفات ابتلا به ویروس کرونا موجب شده تا قیمت طلا همچنان شاهد رشد باشد.

تعداد تلفات ابتلا به کرونا از ۷۰۰ تن فراتر رفته است، ابتلای هزاران نفر به این بیماری در چین موجب کاهش اشتها برای سرمایه‌گذاری در بازارهای پرریسک گشته است.

وونگ افزود، افزایش ناگهانی تعداد موارد ابتلا یا اقدامات قرنطینه‌ای سختگیرانه تر ممکن است قیمت طلا را به بالای ۱۶۰۰ دلار برساند. عامل دیگر رشد قیمت طلا نرخ پایین بهره اتخاذ شده توسط بانک‌های مرکزی جهان و سیاست‌های تسهیل کمی‌ای است که این بانک‌ها در پیش گرفته‌اند.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار