رئیس نظام صنفی کشاورزی گلستان با انتقاد از سهمیه‌بندی برای فروش بذر صیفی‌جات عنوان کرد: براساس سیاستی که نمی‌دانیم از کجا ناشی می‌شود بذر برخی صیفی‌جات سهمیه‌ای شد که این منجر به کمیاب شدن و افزایش قیمت آنها شده است.

افزایش ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی قیمت بذر صیفی‌جات/ کشاورزان جای صیفی‌جات محصولات خرید تضمینی می‌کارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ قاسم سوخته‌سرایی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: الان کشت در گلستان برای برداشت در بهار آغاز شده است. به چند دلیل کشاورزان گلستانی امسال جای کاشت صیفی‌جات به سمت کشت محصولاتی می‌روند که خرید تضمینی دارند.

او توضیح داد: سود کشاورز از کاشت محصولاتی که خرید تضمینی می‌شوند کمتر است، اما به دلیل مشکلاتی که در بازار برای فروش محصولات صیفی وجود داشت، کشاورزان ترجیح می‌دهند چیزی بکارند که مشتری مشخص و قیمت مشخص دارد.

رئیس نظام صنفی کشاورزی گلستان با انتقاد از سهمیه‌بندی برای فروش بذر صیفی‌جات عنوان کرد: بر اساس سیاستی که نمی‌دانیم از کجا ناشی می‌شود بذر برخی صیفی‌جات سهمیه‌ای شد که این منجر به کمیاب شدن و افزایش قیمت آنها شده است.

او تصریح کرد: قیمت بذر صیفی‌جات در گلستان ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد بیشتر شده و این هزینه تولید کشاورزی را به شدت افزایش داده و بر قیمت نهایی کالا‌ها تاثیر دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار