خط تولید محلول ضدعفونی کننده دست توسط شرکت دانش بنیان گلستان راه اندازی شد.

راه اندازی خط تولید محلول ضدعفونی کننده/تولید روزانه ۲۰ هزار بطری

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، جهادگران بخش تحقیق و توسعه شرکت دانش‌ بنیانِ دارای مجوز اداره ملزومات دارویی سازمان غذا و دارو مستقر در پارک علم و فناوری گلستان موفق شدند خط تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست و اسکراب جراحی را برای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا راه‌اندازی کنند.

این محلول‌های ضدعفونی‌کننده با نام تجاری «کیمیاویدون» و دو فرمولاسیون متفاوت بر پایه الکل (اتانول و ایزوپروپانول) حاصل بخش تحقیق و توسعه شرکت پارت‌کیمیا است و روزانه تعداد ۲۰ هزار بطری در حجم‌های مختلف تولید و در جای‌ جای استان گلستان توزیع و به استان تهران ارسال می‌ کند.

محلول‌های ضدعفونی‌کننده این شرکت دارای طیف اثر گسترده بر ویروس‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی به وی‍‍ژه ویروس کرونا است و علاوه‌ بر آن می‌تواند جذب پوست شده و به لطافت پوست هم کمک می‌کند.

گفتنی است این شرکت دانش‌بنیان پیش از شیوع ویروس کووید-۱۹ به تولید مواد اولیه دارویی و محلوهای موضعی می‌پرداخت که در شرایط بحرانی کنونی با راه‌اندازی خط تولیدی جدید و بکارگیری تمامی پرسنل خود به‌صورت تمام‌ وقت، حتی روزهای تعطیل و ایام نوروز به عرضه محلول‌های ضدعفونی کننده می‌پردازد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار