استقلال و پرسپولیس برندشان آنقدر می‌ارزد که مشتری داشته باشند ولی با سخت کردن مسیر خصوصی‌سازی فقط این پروسه را عقب می‌اندازیم و دو باشگاه را بدهکار‌تر می‌کنیم.

وصله ناجور استقلال و پرسپولیس
به گزارش گلستان ۲۴؛ سرخابی‌ها قرار است در تابستان وارد بورس شوند و روند خصوصی‌سازی آن‌ها آغاز شود. در این راستا ورزشگاه مرغوبکار و کمپ حجازی قرار است به استقلال واگذار شود و درفشی‌فر هم به پرسپولیس می‌رسد تا اموال این دو باشگاه افزایش یابد و قیمت نهایی دو تیم پایتخت بالا برود. از طرفی پرسپولیسی‌ها قصد دارند ورزشگاه شهیدکاظمی را هم به اموال این باشگاه اضافه کنند که با این وضعیت قیمت پرسپولیس به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان ممکن افزایش می‌یابد. فعلاً ورزشگاه‌های به اصطلاح سر جهازی سرخابی‌ها هیچ کدام کیفیت برگزاری یک دیدار رسمی را ندارند و در بهترین شرایط فقط می‌شود در ورزشگاه شهیدکاظمی تمرین کرد که آن هم راه‌های دسترسی مناسبی ندارد و موقعیت مکانی اش در یکی از بد‌ترین نقاط تهران است. اوضاع بحرانی مالی باشگاه پرسپولیس با یک ورزشگاه هم درست بشو نیست و برای مثبت کردن تراز مالی باشگاه می‌خواهند ورزشگاه شهیدکاظمی را هم سر جهازی پرسپولیس بدهند برود.

افزایش هر چه بیشتر قیمت این دو باشگاه یعنی دور از دسترس شدن خرید توسط اشخاص حقیقی و حقوقی. همان‌طور که می‌دانید در دور قبلی خصوصی‌سازی و برگزاری مناقصه برای فروش سرخابی‌های پایتخت برای استقلال اصلاً مشتری پیدا نشد و در لیست مشتریان پرسپولیس هم چند کلاهبردار بودند تا هر دو باشگاه به فروش نروند. حالا با این حاتم‌بخشی‌ها و افزایش قیمت دو باشگاه فقط روند فروش سخت‌تر می‌شود و تازه افرادی که این دو باشگاه را بخرند باید به فکر بازسازی و یا مشتری برای فروش این ورزشگاه‌ها باشند. با فروش این زمین‌ها فقط دست خریدار را برای ساخت ورزشگاه اختصاصی می‌بندیم و قیمت را بی‌دلیل بالا می‌بریم. بیایید با مردم رو‌راست باشیم و راحت بگوییم این دو باشگاه پول که ندارند هیچ، بدهکار هم هستند و یکی بیاید که فقط این بدهی‌ها را پرداخت کند. استقلال و پرسپولیس برندشان آنقدر می‌ارزد که مشتری داشته باشند ولی با سخت کردن مسیر خصوصی‌سازی فقط این پروسه را عقب می‌اندازیم و دو باشگاه را بدهکار‌تر می‌کنیم. همین دو سال قبل بود که نفت تهران را چکی می‌خریدند و ۵ هفته بعد معلوم می‌شد طرف حسابش خالی است و با ادامه این روند حتماً برای فرار از بدهی‌ها مجبور می‌شوند استقلال و پرسپولیس را مفت بفروشند.
 
منبع: خبرورزشی

 

ارسال نظر

آخرین اخبار