رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش یکسان امتیازات حق اولاد و عائله‌مندی میان شاغلان و بازنشستگان گفت: پاداش پایان‌خدمت تمام بازنشستگان سال ۹۸ حداکثر تا مهر ماه پرداخت خواهد شد.

خبر خوب نوبخت از همسان سازی حقوق بازنشستگان
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از کارگر آنلاین، محمد باقر نوبخت در لایو اینستاگرامی خود در گفتگو با بازنشستگان با تشریح اقدامات انجام‌شده در راستای هماهنگی هرچه بیشتری دریافتی بازنشستگان و شاغلان گفت: عمده سؤالات و ابهامات بازنشستگان محترم بر این محور تأکید داشت که شرایط اقتصادی کشور به‌گونه‌ای است که حقوق و پرداختی بازنشستگان به هیچ وجه پاسخگوی تنگناهای موجود نیست، بر این اساس راه‌حل قطعی از نظر ما در سازمان برنامه و بودجه این بود که از همه ظرفیتهای قانونی برای افزایش سطح رفاه بازنشستگان محترم استفاده شود.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به این ترتیب در گام نخست با دعوت از نمایندگان تشکلها و کانونهای بازنشستگان نظر آنها در استفاده از ظرفیتهای قانونی موجود دریافت شد.
 
 
 
معاون رئیس جمهور گفت: 2 بند از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد که در آنها به‌صراحت به حقوق بازنشستگان محترم اشاره شده است، یک بخش در رابطه با ایثارگران و بخش دیگر در خصوص حق عائله‌مندی و حق اولاد بازنشستگان و شاغلان است، بر این اساس بایستی امتیازات در نظر گرفته‌شده برای شاغلان در این حوزه به‌طور یکسان برای بازنشستگان نیز لحاظ شود.
 
 
 
وی افزود، بر همین اساس افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص حق اولاد و عائله‌مندی به‌طور یکسان میان شاغلان و بازنشستگان بایستی اجرا شود. افزایش امتیازات مذکور از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوقهای بازنشستگی برای اجرا از اول فروردین ماه ابلاغ شد، هرچند صندوقها در این خصوص با تنگنای مالی مواجه بودند اما پشتیبانی اعتباری لازم برای افزایش امتیازات مذکور از اول فروردین ماه از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام خواهد شد.
 
 
 
نوبخت در بخش دیگری از مباحث خود به موضوع پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در سال 98 اشاره کرد و گفت: پیش از این برای پرداخت هرچه سریع‌تر پاداش پایان‌خدمت کارکنان از سوی سازمان برنامه و بودجه به دستگاهها ابلاغ شد تا از طریق فروش اموال مازاد نسبت به پرداخت این بدهی اقدام کنند.
 
 
 
وی ادامه  داد، دستگاهها اعلام کردند که اموال مازادی برای واگذاری و پرداخت پاداش پایان‌خدمت در اختیار ندارند، بر همین اساس سازمان برنامه و بودجه تأکید دارد، چه برای سازمانهایی که امکان واگذاری اموال مازاد را در اختیار دارند و چه سایر دستگاهها پاداش پایان‌خدمت کارکنان با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه حداکثر تا مهر ماه سال جاری پرداخت شود.
 
 
 
وی راجع به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: عده‌ای برداشت کرده‌ بودند که دولت به‌دنبال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با یکدیگر است اما بر اساس قانون پیگیر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان هستیم.
 
 
 
نوبخت ادامه داد، برای نیل به این هدف در مرحله اول باید فاصله منطقی دریافتی دو گروه بازنشستگان و شاغلان مشخص شود. از سوی دیگر بایستی نحوه مقایسه حقوق دو گروه بازنشستگان و شاغلان بر حسب میانگین و یا طبقه شغلی تعیین شود، بر این اساس از نمایندگان کانونهای بازنشستگی درخواست شد برای تعیین فرمول و ضابطه مربوطه پیشنهادات لازم را در جلسات آتی ارائه کنند.

 

ارسال نظر

  • منيره فروتن
    0

    جناب نوبخت احتراما استدعامى نمائيم براى اجراى قانو ن مديريت خدمات كشورى ( اجراى همسان سازى حقوق بازنشسنگان وافزايش پنجاه درصد) انقدراسترس به بازنشستگان تحميل نكنيد) درغيراين صورت قانون رالغو فرمائيدتاخيال بازنشستگان راحت شود

  • عزت اله. دهقانى
    0

    جناب نوبخت احتراماباستحضارمى رساند حق عائله مندى اينجانب بازنشسته كشورى لغايت تيرماه٩٨ (٢/٥٠٢٠٩٠ ) ريال بوده واز مردادماه ٩٨ تاپايان ارديبهشت ماه ٩٩ بمبلغ ١٧١٧٢٠٠ تقليل يافته درحال حاضرافزايش ٠/٠٥٠ ( يعنى برگشت بمبلغ تيرماه ٩٨ رابعنوان دستورالعمل وخبرخوش براى بازنشستگان تلقى فرموده ايد معهذامن بازنشسته ازاين قانون يادستورالعمل چيزى دستگيرم نشدمتاسفانه جنابعالى اصل ( افزايش پنجاه درصدحقوق بازنشستگان را) ناديده گرفته ايد اين مسئله بقول معروف استخوان توى زخم است يااين قانون مى بايستى اجراشودياقانون فوق رادستورمائيد لغو شودشمارابخيرومارابه سلامت !!!!!!!'ز

آخرین اخبار